Firma NKT w nowej odsłonie

06.07.2017

Grupa nkt cables przeistoczyła się oficjalnie w spółkę NKT, operującą w kluczowych segmentach rynku kablowego. Połączenie kompetencji nkt cables i ABB High Voltages zaowocowało stworzeniem silnego gracza.

Wraz z włączeniem w światowy holding firmy ABB High Voltages w dniu 1 marca firma poszerzyła swoje portfolio o technologię przesyłu prądu stałego na duże odległości HVDC. Wpisuje się to w naczelny cel firmy, jakim jest odpowiadanie na zwiększone potrzeby energetyczne odbiorców przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Od założenia firmy w 1891 r. NKT było pionierem w skandynawskiej branży kablowej, a teraz wnosi własny wkład w tzw. czwartą rewolucję przemysłową. Nowoczesne systemy produkcji oparte na systemach sieci łączących ludzi, cyfrowo sterowane maszyny, Internet i technologie informacyjne wymagają większej niż kiedykolwiek pewności dostaw energii elektrycznej. NKT będzie wspierać te przemiany poprzez swoje wieloletnie doświadczenie i nowoczesne rozwiązania. Oferuje coraz bardziej zaawansowane produkty, szanując przy tym naturalne zasoby ziemi.

 

 

Połączenie kompetencji NKT jako eksperta w produkcji kabli i przewodów dla infrastruktury elektroenergetycznej, budownictwa, kolejnictwa i motoryzacji oraz ABB High Voltages, które dysponuje najnowszymi technologiami linii wysokiego napięcia prądu stałego 640 kV to nowy punkt startowy do rozwoju nowej platformy innowacyjnych usług dla globalnego przemysłu. Sprawdzone technologie materiałowe i przebadana technologia HVDC mają szansę w przyszłości zrewolucjonizować lokalne rynki energii, dzięki możliwości przesyłu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych przy zmniejszeniu jej strat. Efektywniejsza dystrybucja, nawet przy dużych odległościach od źródła do miejsca wykorzystania, otwiera zupełnie nowe możliwości handlu energią i dywersyfikacji krajowych rynków elektrycznych.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.