Elastyczne kontenery

14.02.2014

Przy składowaniu oraz transportowaniu towarów o konsystencji sypkiej liczy się trwałość zastosowanych pojemników, ich odporność na uszkodzenia oraz  ergonomiczna forma.

Taką rolę spełnią kontenery elastyczne o charakterze przemysłowym – tzw. worki BIG BAG. To dobre rozwiązanie w tych magazynach i obiektach, w których składuje się i przewozi substancje sypkie, niezależnie od tego czy mowa o branży budowlanej, chemicznej czy innej. Typów takich toreb transportowych jest tak samo wiele jak celów i przeznaczeń, do których mogą służyć podmiotom gospodarczym. – Wspólnym mianownikiem jest na pewno ich szeroka funkcjonalność mierzona prostotą załadunku i rozładunku, przenoszenia, a także wiążącymi się oszczędnościami ekonomicznymi, zdecydowanie wyższymi niż w przypadku stosowania innych opakowań wykorzystywanych w przemyśle. Istotną kwestią jest także pomoc i umiejętność dobrania odpowiedniego worka BIG BAG do potrzeb danego przedsiębiorcy oraz jego działalności – mówi Marcin Hankiewicz, ekspert Magazynuj.pl.

Worki BIG BAG zastosujemy do magazynowania i przewożenia dużych ilości towarów, np. granulatów, żwiru, piasku, resztek poprodukcyjnych, materiałów budowlanych, chemikaliów i innych towarów, zarówno standardowych, jak i niebezpiecznych. Najpopularniejszymi workami BIG BAG są tzw. „tonówki” oraz „pięćsetki”. Pierwsze z nich to wersje czterouchwytowe, które wykonywane są z tkanin ażurowych, powlekanych oraz niepowlekanych. Ze względu na właściwości oddychające, worki z tkanin niepowlekanych stosuje się do bardzo drobnych materiałów sypkich wymagających odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza. Inne zastosowanie będą miały „tonówki” z tkanin powlekanych – przechowamy w nich materiały, które ze względu na swoją specyfikę mogłyby wydostać się z worka niepowlekanego, a które jednocześnie nie mogą posiadać kontaktu z wkładką PE. Takie worki chronią towar przed wilgocią z zewnątrz oraz posiadają dodatkowe uszczelnienia szwów, dając ok. 97-98% szczelności. Ostatnim typem „tonówek” są worki ażurowe posiadające przeszycia pozwalające na swobodną wentylację.

Dobór odpowiedniego worka BIG BAG zależy przede wszystkim od typu materiału, który ma się w nim znaleźć oraz sposobu jego załadunku i rozładunku.

Źródło: Magazynuj.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.