Dworzec w Białej Podlaskiej otwarty dla podróżnych

20.03.2014

Odnowiona elewacja, zwiększona funkcjonalność i poprawa bezpieczeństwa podróżnych to rezultaty zakończonej modernizacji dworca kolejowego w Białej Podlaskiej.

Dzięki inwestycji wartej ponad 2,8 mln zł zmodernizowano wnętrze budynku. W odnowionym holu wymieniono instalacje oraz stolarkę. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez instalację ścieżek dotykowych, które ułatwią przemieszczanie się po dworcu osobom niewidomym i niedowidzącym. Korzystanie z obiektu będzie bardziej dogodne dzięki kasie z obniżonym okienkiem oraz specjalnie dostosowanym toaletom. Natomiast bezpieczeństwo podróżnych zwiększy zainstalowany monitoring oraz system ostrzegania pożarowego. Zmieniło się również otoczenie dworca. Na uporządkowanym placu cykliści mogą korzystać z nowych stojaków na rowery.

Remont dworca w Białej Podlaskiej został sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.

 

 

Źródło: www.mir.gov.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.