Dworzec kolejowy w Zgorzelcu gotowy

31.05.2019

Dworzec kolejowy w Zgorzelcu to kolejny zabytkowy dworzec, który został odrestaurowany.

 

 

Dworzec kolejowy w Zgorzelcu jest obiektem zabytkowym, dlatego nad jego modernizacją czuwał konserwator zabytków. Renowacji poddano elewacje budynku, wymieniono poszycie dachu, stolarkę okienną i drzwiową oraz instalacje, wzmocniono konstrukcję obiektu. Wprowadzono udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności. Zlikwidowano bariery architektoniczne, m.in. progi, zbyt wąskie przejścia, nierówności posadzek. Przed dworcem udostępnione zostały miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Dworzec kolejowy w Zgorzelcu wyposażono także m.in. w ogrzewaną poczekalnię z ławkami, ogólnodostępną toaletę oraz pomieszczenie z przewijakiem dla dzieci i umywalką. Zastosowano tablice informacyjne multisensoryczne (dotykowe), ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz oznaczenia w alfabecie Braille'a. Dla bezpieczeństwa podróżnych zainstalowano system telewizji przemysłowej. Na dworcu znalazł się też punkt gastronomiczny.

Prace budowlane na dworcu trwały ponad rok. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych PKP SA oraz z budżetu państwa.

 

Źródło: MI

 

Czytaj też: Unijne wsparcie na kolejne inwestycje transportowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.