Dni Dewelopera 2019

17.09.2019

VIII edycja konferencji Dni Dewelopera odbędzie się 16 października br. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

 

Dni Dewelopera zgromadzą najważniejszych przedstawicieli branży deweloperskiej, a także światowej sławy ekspertów. Swój udział potwierdzili m.in. Charles Montgomery (Happy City), Vincent Kneefel (WWF), przedstawiciele UOKiK, Związku Banków Polskich, stowarzyszeń architektonicznych i urbanistycznych, a także prezydenci miast oraz właściciele największych firm budujących rynek mieszkaniowy w Polsce.

 

 

Charles Montgomery na Dniach Dewelopera

Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najbardziej znanych i cenionych urbanistów na świecie, specjalista w dziedzinie historii oraz rozwoju miast, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość kanadyjski pisarz, wizjoner, aktywista miejski – Charles Montgomery. Autor cenionej na całym świecie książki „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” (ang. „Happy City: Transforming Our Lives Through Urban Design”). W swojej publikacji łączy sztukę projektowania urbanistycznego z nauką o szczęściu, mierząc się jednocześnie z pytaniem o przyszłość miast, które według danych WHO w 2050 r. zamieszkiwać będzie blisko 66% populacji.

Montgomery podczas Dni Dewelopera 2019 opowie o tym, w jaki sposób miasta oddziałują na ludzkie myśli, działania i uczucia, w jaki sposób infrastruktura wpływa na rozwój oraz szczęście mieszkańców oraz czy jesteśmy gotowi na projektowanie i tworzenie miejsc, które w naturalny sposób sprawią, że będziemy szczęśliwi. Wszystko po to, aby w przyszłości sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

 

Charles Montgomery – gość specjalny Dni Dewelopera 2019

 

Dni Dewelopera: w obliczu wyzwań klimatycznych

Branża deweloperska coraz mocniej pochyla się nad kwestiami mądrego zarządzania procesem inwestycyjnym, alokacją zasobów, mądrego korzystania z sieci ciepłowniczych czy rozwiązaniach typu smart. Podczas Dni Dewelopera panelistą będzie również światowy lider projektu WWF „No Plastic in Nature” – Vincent Kneefel.

Kneefel ma doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, czystych technologii, inteligentnych budynków i miast, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz strategii cyfrowej oraz biznesowej. Wcześniej piastował kierownicze stanowisko w ONZ, Accenture oraz pracował dla wielu firm z listy Fortune 500 jako konsultant ds. strategii zrównoważonego rozwoju.

 

Przeczytaj też: Wpływ zmian klimatu na infrastrukturę budowlaną

 

Wyzwania współczesnego budownictwa

Tegoroczna edycja Dni Dewelopera upłynie nie tylko pod hasłem ekologii i polityki miejskiej, skupiającej się na planowaniu miasta, w którym dobrze się żyje. Goście konferencji rozmawiać będą także o wyzwaniach współczesnego budownictwa, wszechobecnej automatyzacji, bezpieczeństwie mieszkań na wynajem, nowych modelach biznesowych czy w końcu wskaźnikach parkingowych w czasach zmieniającej się mobilności w miastach.

 

Gospodarzem wydarzenia jest Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich. PZFD zrzesza ponad 180 deweloperów z całego kraju, co stanowi przeszło połowę wszystkich firm deweloperskich na polskim rynku.

 

Szczegółowy program oraz bilety dostępne są na www.dnidewelopera.pzfd.pl

 

 

Czytaj też: Zarys integracji systemów automatyki budynkowej

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.