De Waal i nowoczesne wiertło przemieszczeniowe

25.03.2014

Jednym z ostatnich przedsięwzięć firmy De Waal jest posadowienie pośrednie budynku DIAMOND BUSINESS PARK w Gliwicach. W trakcie realizacji wykorzystano wyjątkowe rozwiązanie budowy wiertła przemieszczeniowego De Waal.

Pozwala ono, w odróżnieniu od większości stosowanych wierteł, na umieszczenie zbrojenia w palu przed jego betonowaniem. To w przypadku pali o dużej długości, tutaj do 18 m, znacznie skraca proces formowania pala i gwarantuje jego prawidłowe zbrojenie. Po zakończeniu realizacji przeprowadzono próbne obciążenia pali i kolumn, których wyniki wykazały uzyskanie wymaganych nośności oraz potwierdziły wysoką jakość prowadzonych prac. Nośności to: Ø310 – 732kN, Ø360 – 941kN, Ø460 – 1560kN. Ogółem wykonano 1004 pale i kolumny.

Firma De Waal istnieje na europejskim rynku od 1959 r. Działalność skupia się na projektowaniu i wykonywaniu pali fundamentowych (Pale CFA, Pale prefabrykowane, Pale przemieszczeniowe SDP i inne). Wykonuje również badania gruntu z użyciem sondy CPT/CPTu.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.