Columbus Energy i Śląskie Kamienice będą budować farmy fotowoltaiczne

03.07.2020

Znalezienie lokalizacji oraz zaprojektowanie, budowa i uruchomienie farmy fotowoltaicznej. Tak będą wyglądały wspólne działania Columbus Energy i spółki Śląskie Kamienice.

 

Columbus Energy S.A. zawarł umowę o współpracy ze spółką Farmy Fotowoltaiki, w całości należącą do Śląskie Kamienice S.A. W ramach umowy obie Spółki zobowiązały się do wspólnej realizacji projektów budowy farm fotowoltaicznych.

 

Farma Fotowoltaiczna Czernikowo. Fot. Columbus Energy

O długoterminowych inwestycjach w farmy fotowoltaiczne informowaliśmy wielokrotnie, m.in. w naszej strategii. Mamy ambicje inwestować we własne projekty farm w takim stopniu, aby w następnym roku osiągnąć wiodącą pozycję w Polsce. Dzięki współpracy z naszym partnerem – Śląskie Kamienice S.A., która specjalizuje się w modernizacji kamienic, nasze działania nabiorą rozpędu, a ich efekty będziemy mogli zobaczyć już niebawem – mówi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.
 

Zobacz też:

Zainicjowanie aktywności w obszarze fotowoltaiki to ogromny impuls dla rozwoju naszej Grupy. Mamy zamiar bardzo aktywnie inwestować w branżę fotowoltaiki, ponieważ ma ona ogromny potencjał, co widać po naszych partnerach i konkurencji. W najbliższych kilkunastu miesiącach planujemy postawić pierwsze farmy fotowoltaiczne. Pozyskanie strategicznego partnera, jakim jest Columbus Energy, było jednym z priorytetów Spółki. Teraz jesteśmy przekonani, że projekty farm fotowoltaicznych będą poddawane analizie i wdrożeniu bez zbędnej zwłoki, przez co w szybkim czasie wypracują zyski dla Spółki – Kamil Kita, Prezes Farm Fotowoltaiki S.A. i jednocześnie Członek Zarządu Śląskie Kamienice S.A. .

W ramach zawartej współpracy spółki zobowiązały się do 50-procentowego finansowania kosztów inwestycji i podzieliły się kompetencjami. Columbus Energy S.A. będzie odpowiedzialny za projekt techniczny, budowę i uruchomienie farm, natomiast spółka Farmy Fotowoltaiki skupi się na wyszukiwaniu lokalizacji do projektów i pozyskiwaniu prawa do nieruchomości w celu ich realizacji.

 

Columbus Energy S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.