Ceramiczne izolacje z Leca KERAMZYTU – PROMOCJA

06.03.2017

Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo powstałe w procesie wypalania specjalnego rodzaju glin pęczniejących.

Stanowi podstawowy składnik keramzytobetonowych bloczków, pustaków ściennych i stropowych, obudów kominowych, pionów wentylacyjnych. Jest to także uniwersalny materiał do różnego rodzaju izolacji – oto kilka przykładów:

 

Drenaż i ocieplenie ścian fundamentowych

Leca® KERAMZYT to materiał o wysokiej mrozoodporności. Może być stosowany jako zasypka drenażu opaskowego wokół budynku, drenażu podposadzkowego, drenażu liniowego itp. Kruszywo to zbiera wodę wokół budynku, przepuszcza ją z prędkością 3,33 cm/s, a dodatkowo – nawet jeśli jest wilgotne – izoluje termicznie ściany w gruncie, przy zachowaniu współczynnika X powyżej 0,150 W/mK. Połączenie funkcji drenażu z ociepleniem bardzo przydaje się w budynkach zlokalizowanych na zboczach i na terenie o zmiennym poziomie wód gruntowych.

 

Drenaż wokół budynku budowanego na skarpie

 

Podłoga na gruncie

Leca® KERAMZYT impregnowany to specjalnie przygotowane kruszywo, które nie podciąga kapilarnie wilgoci z gruntu. W postaci zagęszczonego podłoża charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną, ograniczając przenikanie ciepła do gruntu, przy zachowaniu X powyżej 0,110 W/mK. Ponadto pozwala na przenoszenie przez podłogę o wiele większych obciążeń niż w przypadku podłoży izolowanych typowymi materiałami płytowymi (np. EPS, XPS). Na „keramzytowych” podłogach można układać dowolny rodzaj posadzki, która dodatkowo może być ogrzewana w różny sposób.

 

Podłoga na gruncie z kanałem w podłożu i ogrzewaniem podłogowym

 

Remontowane stropy

W przypadku remontu starych stropów Leca® KERAMZYT jest skutecznym zamiennikiem dotychczasowych wypełnień z gruzu, żużla czy polepy. Kruszywo to, o ciężarze objętościowym ok. 320 kg/m3, zmniejsza obciążenie stropu, wypełnia przestrzenie pomiędzy belkami, izoluje termicznie i wspomaga izolację akustyczną. Natomiast Leca® KERAMZYT podsypkowy o ciężarze ok. 500 kg/m3 poziomuje ugięte stropy i przejmuje funkcje akustycznej izolacji od dźwięków uderzeniowych oraz powietrznych.

Keramzyt można stosować przy remoncie różnych stropów, np. Kleina, odcinkowych, WPS, drewnianych i sklepień ceglanych.

 

Remont kapitalny stropu drewnianego

 

Strop odcinkowy z dodatkowym ogrzewaniem elektrycznym

 

Dachy zielone

Budując dachy zielone, w tym „komunikacyjne”, Leca® KERAMZYT można zastosować jako trwały, mrozo- i ognioodporny materiał drenażowy. Kruszywo odprowadza nadmiar wód opadowych, jednocześnie magazynując wilgoć wspomagającą wegetację roślin w okresach suszy. Ponadto można je mieszać z ziemią uprawną obniżając jej ciężar, spulchniając i dzięki temu ułatwiając doprowadzenie wilgoci i powietrza do systemów korzeniowych.

 

Dach zielony z drenażem z keramzytu

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony www.leca.pl.

W zakładce Dla Projektanta dostępne są specyfikacje techniczne, rysunki i kalkulatory wspomagające proces projektowania. Można również zapoznać się z kolejnymi etapami wykonywania prac oraz obejrzeć liczne przykłady izolacji z Leca® KERAMZYTU w zrealizowanych obiektach.

 

Leca®

www.leca.pl

leca@leca.pl

tel. 58 772 24 10

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in