Budowa zadaszenia w hali Damen Shipyards Gdynia zakończona

24.02.2016

Spółka ALLCON Budownictwo zakończyła budowę zadaszenia stanowisk montażowych dla firmy Damen Shipyards Gdynia S.A. To już trzeci projekt zrealizowany przez generalnego wykonawcę wspólnie z tym inwestorem.

Realizacja zlokalizowanej w Gdyni przy ul. Indyjskiej inwestycji polegała na wybudowaniu innowacyjnego, wysuwanego zadaszenia, składającego się z dwóch niezależnych i ruchomych części. Jedna z nich, zlokalizowana od strony nabrzeża, jest niższa od znajdującej się w głębi lądu, co pozwala na wzajemne nasuwanie się jednej hali na drugą. Dzięki temu możliwe jest swobodne umieszczanie większych elementów na stanowisku montażowym oraz wodowanie jednostek. Ruchome części są oparte na zespołach jezdnych poruszających się po szynach, a do przesuwania po torowisku wykorzystywany jest napęd mechaniczno-hydrauliczny.

 

 

Zbudowane zadaszenie pełni funkcję osłony stanowiska, na którym wykonywane będą wszelkie prace związane z budową i remontami jachtów oraz holowników. Zakończona właśnie realizacja jest trzecią, jaką wykonaliśmy dla Damen Shipyards Gdynia S.A. Byliśmy też odpowiedzialni za generalne wykonawstwo innego zadaszenia, a także siedziby głównej firmy wraz z halą warsztatową – mówi Jakub Dobrowodzki, dyrektor generalny Allcon Budownictwo.

 

Powierzchnia zabudowy wynosi 1818 m2, natomiast maksymalna kubatura rozsuniętego zadaszenia to 39 000 m3.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.