Budowa centrum handlowego Łacina w Poznaniu

29.03.2011

Osiągnięto porozumienie w sprawie wymiany gruntów pod budowę nowego kompleksu handlowo-usługowego „Łacina”. Apsys Polska planuje rozpoczęcie budowy na przyszły rok.

24 marca nastąpiło długo oczekiwane porozumienie pomiędzy Miastem Poznań i firmą Apsys Polska. Strony podpisały aneks do umowy dotyczącej wymiany gruntów, która otwiera firmie Apsys drogę do otrzymania pozwolenia na budowę Centrum Handlowego Łacina. Budowę Łaciny chcemy rozpocząć w ciągu roku, a zakończyć w ciągu 24 miesięcy – mówi Maciej Wróblewski, wiceprezes i dyrektor działu rozwoju Apsys Polska.

 

 

Nowe centrum handlowe zostanie wybudowane w strategicznej części Poznania, na prawym brzegu Warty, 10 minut od Starego Miasta, tuż przy Rondzie Rataje. Łacina będzie jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Pomimo, że rozpoczęcie budowy Łaciny planowane jest na przyszły rok już teraz inwestor zawarł umowy z około 100 najemcami, którzy zadeklarowali chęć wydzierżawienia aż 65% powierzchni handlowo-użytkowej tego centrum handlowego.

 

Podstawowe dane o projekcie:

Powierzchnia GLA: 95 tys. m2

Liczba punktów handlowych i usługowych: 300 (w tym 220 butików oraz 55 sklepów o średniej i dużej powierzchni)

Foodcourt: 25 restauracji

Bezpłatny parking podziemny i naziemny na 3200 miejsc
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.