Budowa A1 w toku

16.09.2019

Budowa A1 – odcinka autostrady między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski po dziewięciu miesiącach od jej rozpoczęcia osiągnęła zaawansowanie prac ponad 16%.

 

 

Budowa A1 – jej pierwszego odcinka przedłużającego obecną A1, biegnącą od strony Łodzi w kierunku województwa śląskiego – prowadzona jest przez konsorcjum firm Budimex i Strabag. Długość realizowanego fragmentu wynosi 16 km.

Obecnie na całej długości trzypasmowej autostrady A1 prowadzone są roboty ziemne. Wykonano pierwsze etapy warstw konstrukcyjnych jezdni i przebudowy kolizji wodociągowej, w toku są przebudowy kolizji energetycznych. Powstaje nowa kanalizacja deszczowa. Trwają prace na pierwszych czterech wiaduktach w ciągu autostrady i nad nią oraz na 19 z 26 przepustów skrzynkowych. Nowością będzie wykonanie betonowej nawierzchni. Na budowie A1 codziennie pracuje ponad 100 jednostek sprzętowych i transportowych.

 

 

Docelowo powstaną tu trzy pasy ruchu w każdym kierunku o dwóch jezdniach oraz pas awaryjny. Dodatkowo z węzła Piotrków Trybunalski Zachód będzie zjazd z Łodzi w kierunku Warszawy i z Warszawy w kierunku Łodzi.

Prace na tym odcinku A1 zaczęły się w kwietniu br. Umowę w systemie „projektuj i buduj” podpisano 31 lipca 2018 r. Ukończenie budowy przewidziano na koniec września 2021 r. Odcinek będzie objęty siedmioletnią gwarancją wykonawcy.

 

 

Przeczytaj też: Projektowanie i budowa dróg – nowelizacja przepisów

Umowa na ostatni odcinek A1 w Polsce

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.