Brownfield dla AAM w Świdnicy

01.03.2011

Nowa fabryka w dawnej fabryce – PM Group opracował koncepcję inwestycji typu brownfield dla globalnej firmy American Axle & Manufacturing, Inc. (AAM).

Firma architektoniczno-inżynierska PM Group przygotowała koncepcję zagospodarowania hal przemysłowych i budynków biurowych po Remy Automotive Poland. Spółka ta zamknęła fabrykę w Świdnicy w 2008 roku, na początku światowego kryzysu finansowego, po czym przeniosła produkcję na Węgry i Daleki Wschód.

Inwestycja typu brownfield oznacza dla inwestora zredukowanie kosztów realizacji oraz skrócenie okresu wykonywania. W tego typu projektach wykorzystuje się bowiem istniejące obiekty poprzemysłowe i nadaje się im nowe funkcje.

PM Group przygotował dla American Axle & Manufacturing studium wykonalności, pokazujące możliwości adaptacyjne nieruchomości po fabryce Remy Automotive w Świdnicy. W analizie due diligence firma architektoniczno-inżynierska wskazała wariantowe rozwiązania, zróżnicowane pod względem wielkości nakładów inwestycyjnych. – Następnie opracowaliśmy wstępną koncepcję projektową, a potem także projekt budowlany i przetargowy – wyjaśnia Bartłomiej Tymczak, dyrektor do spraw projektów w PM Group w Polsce.

Obszar o powierzchni 12 ha włączono do świdnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.