Boiska z keramzytowym drenażem

25.09.2012

Często zdarza się, że teren przeznaczony pod bieżnię, kort lub boisko znajduje się na gruntach podmokłych, o niejednolitym uwarstwieniu lub nieprzepuszczalnych. Wówczas koniecznym staje się wykonanie drenażu powierzchniowego.

Taki drenaż przede wszystkim powinien szybko odbierać i odprowadzać wody opadowe. Ponadto, dobrze jest, jeżeli materiał drenażowy jednocześnie izoluje termicznie podłoże przed przemarzaniem. Wszystkie te wymagania spełnia Leca® KERAMZYT. To ceramiczne, lekkie, mrozoodporne i termoizolacyjne kruszywo produkowane jest ze specjalnego rodzaju gliny wysokoilastej. Dodatkowo, materiał ten charakteryzuje się bardzo korzystnym współczynnikiem filtracji. Warstwa keramzytu owinięta geowłókniną równomiernie rozkłada obciążenia i zmniejsza ciężar własny warstw drenażowych. Można na niej wykonywać podbudowy i nawierzchnie, zarówno naturalne trawiaste, jak i sztuczne.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.