Biurowiec Wronia 31 w Warszawie

12.02.2016

Ruszyły prace związane z realizacją nowego projektu biurowego przy placu Europejskim – Wronia 31. Nowa inwestycja Ghelamco Poland powstaje w sąsiedztwie kompleksu Warsaw Spire.

Projekt Wronia 31 realizowany jest na działce na rogu ulic Łuckiej i Wroniej w obrębie placu Europejskiego. Nowa inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu biurowego Warsaw Spire jako niezależny, zupełnie odrębny budynek. Obiekt będzie miał 16 000 m2 powierzchni na 15 kondygnacjach – 15 150 m2 powierzchni biurowej klasy A oraz 850 m2 powierzchni handlowo-usługowej. W projekcie przewidziano dwa oddzielne wejścia do budynku oraz pasaż łączący budynek z placem Europejskim. Kolejnym z udogodnień będzie obszerny taras widokowy do dyspozycji najemcy na 7 piętrze budynku, zwrócony w kierunku ulic Łuckiej i Wroniej.

 

 

W ramach projektu deweloper zapewnił także niezależny, podziemny parking z miejscami na 195 samochodów oraz infrastrukturę dla rowerzystów – 54 miejsca postojowe i dwie szatnie wyposażone w kabiny prysznicowe.

Nad projektem Wronia 31 pracował zespół architektów z belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners. Obiekt wyróżniać się będzie kameralną skalą i odmienną od Warsaw Spire koncepcją architektoniczną, z elewacją wykończoną takimi materiałami, jak kamień i szkło. Budynek będzie wkomponowany w okoliczną zabudowę.

 

 

Projekt spełniać będzie wysokie standardy środowiskowe – realizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

Prace nad realizacją projektu rozpoczęły się jeszcze w 2015 r., obecnie trwa budowa kondygnacji podziemnych. Zakończenie budowy Wroniej 31 planowane jest na drugi kwartał 2017 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in