BioProtect – ochrona ścian przed skażeniem biologicznym

14.01.2014

Formuła BioProtect, zastosowana w farbach i tynkach marki Ceresit, skutecznie zabezpiecza ściany przed rozwojem niechcianych mikroorganizmów.

Występujący na powierzchni ścian osad można usunąć stosując odpowiednie preparaty czyszczące. Jednak w większości przypadków ich użycie grozi zniszczeniem koloru, a w konsekwencji ponownym malowaniem. Alternatywę stanowi zabezpieczenie ścian budynków jeszcze przed rozwojem mikroorganizmów.

Mając to na uwadze, Ceresit wzbogacił wszystkie swoje tynki i farby formułą BioProtect – wyselekcjonowanymi substancjami czynnymi, które w sposób trwały i skuteczny zabezpieczą ścianę. Wieloletnie badania w specjalistycznych laboratoriach oraz na poligonach badawczych doprowadziły do stworzenia aktywnego kompleksu działającego inhibicyjnie na grzyby i glony. Substancje czynne, zamknięte w specjalnych mikrokapsułkach są odporne na wymywanie, co znacząco wydłuża okres ochrony elewacji. Formuła BioProtect działa w sposób kontaktowy. Substancje czynne uwalniane są z mikrokapsułek, jeśli na powierzchni elewacji pojawią się mikroorganizmy. Poprzez swoje aktywne działanie chronią powierzchnię ścian przed wzrostem i ich dalszym rozwojem. Uwalnianie substancji czynnych zachodzi w sposób równomierny i kontrolowany, co zapewnia skuteczną ochronę elewacji przez długi czas. – wyjaśnia Łukasz Woronowicz, specjalista ds. marki produktu Henkel Polska

Zastosowane w BioProtect składniki są całkowicie bezpieczne dla środowiska i innych organizmów żywych. W praktyce oznacza to, że można je stosować bez ryzyka zanieczyszczenia powietrza i gleby, wód gruntowych, a także nie stanowią zagrożenia dla osób i zwierząt, które żyją w pobliżu miejsca ich stosowania.

Co ważne, produkty Ceresit z formułą BioProtect uzyskały pozytywną opinię i zezwolenie Ministra Zdrowia zarówno w zakresie skuteczności działania, jak i bezpieczeństwa użytkowania.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.