ATLAS SWS – samopoziomujące szybkosprawne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

27.03.2015

Obok szybkosprawnych, samopoziomujących cementowych podkładów podłogowych, ATLAS rozszerza również ofertę anhydrytowo-gipsowych posadzek i podkładów samopoziomujących. Tegoroczną nowością jest ATLAS SWS, szybkosprawna wylewka samopoziomująca o szerokim zakresie warstwy, będąca materiałem do zatapiania ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego.

ATLAS SWS to pierwsza w ofercie łódzkiego producenta szybkosprawna wylewka samopoziomująca o zakresie grubości 20-60 mm. Jej unikatowość na tle innych wyrobów z asortymentu wynika z faktu wykorzystania do jej produkcji specjalnego gipsu syntetycznego zamiast tradycyjnego anhydrytu. Nowe spoiwo łączy zalety podkładu anhydrytowego z możliwością utworzenia równej i gładkiej powierzchni. Wyrób zalecany jest pod wykładziny w biurach, przedszkolach, szkołach czy w mieszkaniach.

Kluczowym wyróżnikiem podkładu ATLAS SWS jest również wspomniany zakres grubości warstwy od 20 do 60 mm, co wyjątkowo usprawnia modernizację podłoża. W przypadku demontażu posadzki, np. płytek PCV, możemy napotkać problem znacznych różnic w wysokości podłogi w sąsiednich pomieszczeniach, które dochodzą nawet do 3 czy 4 cm. ATLAS SWS, dzięki szerokiemu zakresowi, pozwala otrzymać równy i gładki poziom w całym wnętrzu – wyjaśnia Krzysztof Szyszko, kierownik Grupy Produktowej w firmie ATLAS.

Jedną z najważniejszych zalet produktu jest także szybkość wysychania, która w przypadku tradycyjnych wylewek wynosi 48 godzin. Pracujący z ATLAS SWS wykonawcy będą mogli użytkować podłoże już po 6 godzinach, co jest kluczowe w przypadku prac remontowych – wyjaśnia Krzysztof Szyszko.

Z racji tego, że obecnie coraz popularniejsze staje się ogrzewanie podłogowe, także i pod tym kątem łódzka firma przygotowała swój nowy produkt. Płynna konsystencja ATLAS SWS umożliwia niemal idealne oblanie rur instalacji grzewczej, bez pustych przestrzeni poniżej dolnej krawędzi rurki, co zapewnia lepsze przewodzenie ciepła. Poza tym, w porównaniu z produktami cementowymi, ATLAS SWS szybciej się nagrzewa, co przekłada się bezpośrednio na efektywne grzanie – tłumaczy Szyszko.

Doskonała rozlewność produktu pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności wykorzystania listew prowadzących i ściągania mas łatami. Z myślą o wykonawcach, technologia wykonania podkładu ATLAS SWS jest identyczna jak podkładów anhydrytowych ATLAS SAM. Płynna konsystencja równa się łatwości aplikacji zarówno ręcznej, jak i przy użyciu metody maszynowej, do której zalecane są agregaty mieszająco-pompujące, stosowane do wykonywania tynków maszynowych. W celu zwiększenia szybkości wylewania, można na czas aplikacji zastosować w agregacie pompy o zwiększonej wydajności – dodaje na koniec Krzysztof Szyszko.

ATLAS SWS jest dostępny w opakowaniach 25 kg. Średnio zużycie wynosi 18 kg/1 m² i na każde 10 mm grubości warstwy.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.