Armatura TEMPOMATIC 4 z zasilaniem sieciowym

29.09.2014

Nowa generacja armatury elektronicznej TEMPOMATIC 4 jest dostępna w dwóch wersjach z zasilaniem sieciowym. Jest ona przystosowana do ograniczeń występujących w budynkach użyteczności publicznej w zakresie oszczędności wody, komfortu, higieny i walki z rozmnażaniem się bakterii.

Nowa gama produktów ze zintegrowanym w korpusie armatury modułem elektronicznym i hydraulicznym. Dwie wersje podłączenia elektronicznego bez skrzynki sprawiają, że TEMPOMATIC 4 przystosowuje się do swojego środowiska. W nowych budynkach z zasilaniem podtynkowym lub w remontowanych budynkach z zasilaniem do gniazda elektrycznego, armatura ta funkcjonuje bez żadnych dodatkowych regulacji.

W porównaniu z tradycyjną armaturą, armatura elektroniczna DELABIE pozwala na znaczne oszczędności wody ze względu na brak ciągłego wypływu wody podczas użycia. W istocie, zamknięcie jest automatyczne, zaraz po odsunięciu rąk z pola detekcji. Czas wypływu jest ograniczony do stricte koniecznego (moczenie, opłukanie), automatyczne zamknięcie usuwa ryzyko marnotrawstwa (brak zamknięcia przez zaniedbanie). Dodatkowo TEMPOMATIC 4 jest wyposażony w sitko wypływowe nastawione na 3 litry na minutę, co pozwana na ponad 90% oszczędności wody w porównaniu z tradycyjną armaturą.

 

 

Armatura elektroniczna jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla zapewnienia higieny i w walce z rozmnażaniem się bakterii. TEMPOMATIC 4 jest uruchamiany automatycznie, co pozwala na znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się zarazków. W rzeczywistości, tak jak cała armatura elektroniczna DELABIE, armatura ta funkcjonuje przez detekcję na podczerwień: otwarcie wypływu przez podstawienie rąk pod detektor obecności (nie pozostawiamy bakterii na armaturze) i automatyczne zamknięcie po odsunięciu rąk z pola detekcji. Brak kontaktu z dłonią pozwala uniknąć przenoszenia zarazków przez ręce.

Aby przeciwdziałać stagnacji wody (brak użycia armatury przez 24h), TEMPOMATIC 4 jest wyposażony wprogram spłukiwania okresowego „przeciw proliferacji bakteryjnej”. Spłukiwanie okresowe przez 45 s następuje co 24h po ostatnim użyciu. W ten sposób bakterie nie mają czasu się rozmnażać. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w nowy elektrozawór przeciw rozmnażaniu się bakterii. Aby zapobiec rozwojowi bakterii, DELABIE stworzyło także i opatentowało elektrozawór bez membrany. W ten sposób nie ma stagnacji wody w mechanizmie (opróżnianie i odnowienie przy każdym użyciu) oraz samoczyszczący system z kalibrowaną szczeliną ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń.

TEMPOMATIC 4 jest również wyposażony w higieniczne sitko wypływowe. Ma ono specyficzną konstrukcję w kształcie plastra miodu z tworzywa antyosadowego (kamień osadza się 10 razy wolniej). Ogranicza w ten sposób zatrzymywanie wody, zanieczyszczeń i rozmnażanie się bakterii.

Dodatkowo jest dostarczany z wężykami zasilającymi PEX. Ten typ wężyków jest odporny na dezynfekcję termiczną i chemiczną, które są stosowane w budynkach publicznych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in