Adresowalny system oddymiania i wentylacji

16.10.2013

Nowo otwarte centrum logistyczne sieci handlowej Netto w Kopytkowie koło Gdańska to pierwszy w Polsce obiekt, w którym zastosowano adresowalny system oddymiania i naturalnej wentylacji – AdComNet (ang. Advanced Communication Network) firmy D+H Polska.

Detekcja, sterowanie i monitorowanie systemu oddymiania realizowane są poprzez instalację systemu sygnalizacji pożarowej SSP za pośrednictwem dwóch modułów ACN I0501. Moduły pozwalają na podłączenie do nich źródeł zewnętrznych, takich jak BMS (ang. Building Management System) czy wspomniany wcześniej SSP. Mogą one przyjąć do ośmiu konfigurowalnych sygnałów wejściowych (np. „alarm”, „usterka”) i tyle samo sygnałów wyjściowych. Wbudowane w moduły diody LED w czytelny sposób sygnalizują stany wejścia i wyjścia, co pozwala na śledzenie pracy układu i szybkie wykrywanie wszelkich usterek oraz ich ewentualną naprawę.

 

 

AdComNet jest systemem odpornym na zakłócenia, dzięki czemu stanowi gwarancję wysokiego poziomu niezawodności transmisji. Magistrala podzielona jest na niezależne sekcje, zatem nawet w przypadku przerwy w łączności pojedyncze centrale w objętych nimi strefach pożarowych mogą w dalszym ciągu funkcjonować niezależnie od awarii innej centrali.

Dla potrzeb przewietrzania wykorzystywanych jest 29 klap oddymiających spośród 177. Klapy przewietrzające zostały podzielone na dwie strefy: jedna dla części magazynu głównego (25 klap), druga dla magazynu opakowań (4 klapy). Sterowanie siłownikami klap realizowane jest z poziomu aplikacji BMS. Otwarcie klap następuje przy przekroczeniu maksymalnej temperatury badanej pod dachem magazynu. Do automatycznego zamknięcia natomiast dochodzi po odpowiednim schłodzeniu wnętrza hali oraz przy otrzymaniu przez system BMS sygnału z czujnika deszczu lub przekroczenia siły wiatru. System BMS poprzez moduły systemu AdComNet wysyła sygnał o zamknięciu klap przewietrzających do wszystkich central oddymiania i do centrali SSP.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.