19,4 mln euro w ramach PO IiŚ

21.09.2007

W dniach 20-21 września br. w Łodzi odbyła się II edycja konferencji „Realizacja projektów z Funduszu Spójności w sektorze środowiska i transportu”, którą otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Barbara Kondrat.

W latach 2004-2006 Polska otrzymała w ramach Funduszu Spójności (łącznie z alokacją ISPA) 2,8 mld euro, z czego 60% przyznanych funduszy przeznaczono na drogi, a 40% na kolej. Dzięki otrzymanym środkom zrealizowano 19 projektów drogowych oraz 17 projektów kolejowych. W latach 2007-2013, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, mamy otrzymać 19,4 mld euro. „Jest to największy program operacyjny w historii” – powiedzieli uczestnicy seminarium. Planowane inwestycje  do realizacji w ramach PO IiŚ, omówił podczas spotkania Dyrektor Departamentu Planowania Strategicznego i Polityki Transportowej w Ministerstwie Transportu, Jarosław Pasek. 11 104,4 mln euro na drogi, 4 863,0 mln euro na kolej i 403,5 mln euro na inwestycje lotnicze – to planowany podział środków. W ramach PO IiŚ na część transportową przeznaczono 71% dostępnych środków, co obejmuje 19 mld euro. Szacowana wartość projektów w latach 2007-2015 wynosi 36,5 mld euro, z czego wkład prywatny wyniesie około 2 mld euro. Instytucją zarządzającą dla części transportowej PO IiŚ jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Instytucją Pośredniczącą – Ministerstwo Transportu, zaś Instytucją Wdrażającą – Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej.

Źródło (tekst i zdjęcie): Ministerstwo Transportu 
 
 
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.