XXIX sesja egzaminacyjna na uprawnienia budowlane w statystyce

29.08.2017

2905 osób w kraju zdało egzamin na uprawnienia budowlane w czasie XXIX sesji egzaminacyjnej, pierwszej sesji w roku 2017.

Do XXIX egzaminu na uprawnienia budowlane złożono 3577 nowych wniosków, z czego 97,71% zostało pozytywnie zakwalifikowanych. Egzamin pisemny odbywał się 19 maja br. we wszystkich 16 okręgowych izbach inżynierów budownictwa. Do testu przystąpiło 3805 osób, natomiast zdało go – 3070. Następnie do egzaminu ustnego obejmującego osoby, które w tej sesji zdały egzamin pisemny oraz osoby, które zdawały poprawkowy egzamin ustny z poprzednich sesji, przystąpiło w sumie 3829 kandydatów. Średnia zdawalność egzaminu pisemnego wyniosła 80,68%, natomiast egzaminu ustnego – 75,87%. Łącznie w skali kraju testu i egzaminu ustnego nie zaliczyło 1659 osób. Patrząc na liczbę uprawnień nadanych w poszczególnych okręgowych izbach inżynierów budownictwa, należy stwierdzić, że najwięcej decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych przyznano w Mazowieckiej OIIB (prawie 450), Małopolskiej OIIB (prawie 320) i Dolnośląskiej OIIB (prawie 250). Postępowanie o nadanie uprawnień budowlanych prowadzone przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa jest ściśle podporządkowane przepisom prawa. Precyzyjne regulacje prawne sankcjonują fakt, iż nadanie określonej osobie uprawnień budowlanych jest gwarancją i świadectwem, że posiada ona odpowiednie kwalifikacje zawodowe i, co za tym idzie, ponosi pełną odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.