Wkrótce rusza budowa S8 z Białegostoku do Jeżewa

22.07.2009

Rozstrzygnięto przetarg na budowę blisko 25-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 Białystok – Jeżewo.

Wartość kontraktu to 675 mln zł, z czego 85% stanowić będą pieniądze unijne z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wykonawca zrealizuje zadanie w systemie „zaprojektuj i zbuduj” w trzy lata od podpisania umowy.
Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Mota – Engil Polska SA, Strabag Sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdańsk. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w połowie sierpnia br.
System zaprojektuj i zbuduj oznacza, że w pierwszym etapie będzie on musiał przygotować dokumentację techniczną i otrzymać pozwolenie na budowę. Ma na to maksymalnie 12 miesięcy.
W drugim etapie wykonawca w okresie 24 miesięcy zbuduje 24,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej. Droga będzie miała taki standard, jak oddana do użytku obwodnica Wyszkowa: dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę, pasy awaryjne, a także pas rozdzielający.
Dodatkowo wybudowany zostanie nowy most na Narwi, powstaną cztery skrzyżowania bezkolizyjne (Jeżewo, Rzędziany, Złotoria, Dzikie), droga dla autobusów i jezdnia dla ruchu lokalnego, ścieżka rowerowa oraz przejścia dla zwierząt.
 
Źródło: GDDKiA
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.