Wirtualne szkolenie BIM

09.06.2016

Xella Polska, producent materiałów Ytong, Silka i Multipor, przygotowała wirtualne szkolenie dotyczące BIM w formie popularnego kompendium wiedzy skierowanego do architektów, inżynierów, jak i studentów architektury.

W zeszłym roku firma przygotowała specjalną nakładkę Rev-X na Autodesk Revit, najpopularniejszy program wykorzystywany w technologii BIM. Xella Polska postanowiła nie tylko stworzyć nowoczesne narzędzie dla projektantów pracujących w technologii BIM, ale i rozpoczęła szeroką popularyzację samej idei zintegrowanego procesu projektowego. Ma temu służyć udostępniony na firmowym kanale na YouTubie – Ytong Silka Multipor Polska – cykl filmów szkoleniowych dotyczących podstaw BIM, pracy w środowisku Autodesk Revit jak i nakładki Rev-X.

 

 

To pierwsze tego typu wirtualne kompendium wiedzy poświęcone BIM przygotowane przez producenta materiałów budowlanych w Polsce. Kilkanaście krótkich filmików pozwala poznać tajniki Building Information Model („modelu informacji o budynku”).

Ta metoda projektowa przedstawiona jest również na praktycznym przykładzie działania nakładki Rev-X. To samoinstalująca się biblioteka zawierająca wszystkie materiały Ytong, Silka i Multipor, działająca w środowisku Autodesk Revit. Darmowa i intuicyjna w obsłudze nakładka pozwala projektantom na automatyczny dobór konkretnych materiałów i ich podgląd w modelu trójwymiarowym. Równolegle można wygenerować kosztorys jak i przesłać zamówienie na zakup produktów do odpowiednich punktów dystrybucji.

Szeroki zakres zagadnień dotyczących BIM usystematyzowano i podzielono na tematy, którym odpowiada 14 krótkich filmów. Dzięki temu zainteresowani z łatwością znajdą interesujące ich zagadnienie.

Zobacz webinarium dotyczące technologii BIM i nakładki Rev-X: https://www.youtube.com/watch?v=KiUVDCtq1tY&list=PL6pRgTR8ge1xo7AX614yPv5BMTiz-jF4B

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in