Wiosenne porządki w bocianich gniazdach

06.03.2019

Około 1600 bocianich par wybrało energetyczne słupy TAURONA na miejsca swoich gniazd. Dla energetyków oznacza to, że pod koniec zimy, zanim ptaki powrócą do Polski, trzeba sprawdzić stan gniazd, naprawić je i oczyścić.

 

 

Wszystko to odbywa się w ramach akcji TAURONA „Bocian Nasz”, której celem jest roztoczenie opieki nad bocianami i zapewnienie bezpieczeństwa sieci energetycznej. Każdego roku pracownicy terenowi ze spółki TAURON Dystrybucja sprawdzają stan gniazd, zakładają lub wymieniają na nowe kilkadziesiąt konstrukcji, odseparowujących gniazda od linii zasilających, oczyszczają gniazda lub wynoszą je na specjalne platformy, które zapewniają bezpieczeństwo bocianim rodzinom. Prace przy bocianich gniazdach są wykonywane od października do lutego, gdy ptaków nie ma w kraju. Potem zaczyna się okres ochronny i nie można już nic robić w ich pobliżu.

Działania prowadzone w ramach akcji wymagają co roku zaangażowania kilkuset pracowników i użycia specjalistycznego sprzętu, najczęściej zwyżek i dźwigów.

 

Przeczytaj też: Szklane budownictwo przyjazne ptakom

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.