WIMA Widzewska Manufaktura to inwestycja, która obejmuje rewitalizację ponad 100-letnich budynków pofabrycznych i parku. W jej wyniku mają powstać mieszkania oraz przestrzenie usługowo-handlowe.
Od 2020 r. właścicielem WIMA Widzewska Manufaktura jest Resi Capital S.A., spółka mieszkaniowa Cavatina Group. Koncepcja dewelopera zakłada przywrócenie świetności terenom dawnych zakładów bawełnianych poprzez stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu z biurami, mieszkaniami, lokalami handlowo-usługowymi oraz otwartymi przestrzeniami do odpoczynku i rekreacji. Prace przebiegają w porozumieniu z konserwatorem zabytków.
Dwa budynki B i C powstającego kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura dostarczą docelowo na łódzki rynek mieszkaniowy ponad 400 lokali w wysokim standardzie. Znajdą się tu także przestrzenie usługowo-handlowe (m.in. w mieszkalnym budynku C).
W I etapie do sprzedaż trafiło 129 mieszkań powstających w odsuniętym najdalej od al. Piłsudskiego budynku B. Dostępne są metraże od 29 do 67 m². W ofercie znajdują się także miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Łódzki kompleks mixed-use będzie podlegał certyfikacji w systemie BREEAM.
– Realizowane w ramach Cavatina Group miastotwórcze projekty wielofunkcyjne powstają zawsze z poszanowaniem dla lokalnych potrzeb i uwarunkowań. Dlatego koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park z fontanną. Oferowane przez nas mieszkania powstają w zaadaptowanych obiektach dawnej skręcalni oraz przewijalni – mówi Anna Łagowska-Cioch, head of residential sales & leasing Resi Capital S.A.
Dogodna lokalizacja inwestycji przy jednej z głównych arterii miasta – al. Piłsudskiego zapewni szybki dostęp do komunikacji miejskiej oraz dobry dojazd samochodem do ścisłego centrum, a także wyjazd z miasta na autostradę A1.
W nowej koncepcji tego projektu niezwykle ważne dla dewelopera było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca. Dlatego w projekcie architektonicznym zostały zachowane elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy w zaplanowanych przestrzeniach biurowych i na terenie parku. Estetyka bryły obiektu biurowego w części nadbudowywanej pochodzi z inspiracji układem nici przędzalnianych, co stanowi nie tylko efektowny zabieg wizualny, a też ukłon w kierunku pierwotnej funkcji tego budynku. Poszanowaniem pięknej historii będzie także zrewitalizowany 100-letni park o powierzchni ok. 9000 m², który stanie się dla wszystkich użytkowników i gości zielonym sercem inwestycji.
Oddanie do użytku pierwszego budynku mieszkaniowego planowane jest na II kwartał 2024 r.
Przeczytaj też:
Tuwima Apartments w Łodzi trafiły do sprzedaży
Osiedle Primo w Łodzi – ruszyła sprzedaż IV etapu
DzwoNova – Totalbud buduje mieszkania w Łodzi