Warszawa: Konkurs na zagospodarowanie Placu Bankowego, Placu Teatralnego i ul. Senatorskiej

30.07.2007

Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego Placu Bankowego, Placu Teatralnego oraz ulicy Senatorskiej w Warszawie ogłosiło Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Miasta Stołecznego Warszawa.

Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego Placu Bankowego, Placu Teatralnego oraz ulicy Senatorskiej w Warszawie ogłosiło Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Miasta Stołecznego Warszawa.

Opracowanie konkursowe polega na wykonaniu w skali 1:500 koncepcji zagospodarowania przestrzennego Placu Bankowego, Placu Teatralnego oraz ulicy Senatorskiej.

Założeniem konkursu jest stworzenie nowej jakości przestrzeni miejskiej, która powinna stać się atrakcyjnym fragmentem Warszawy zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Organizatorom zależy na wykreowaniu miejsc przyjaznych dla mieszkańców, co będzie się wiązało z zaprojektowaniem takich rozwiązań układu komunikacyjnego, które pogodzą ruch kołowy i pieszy.

Prace konkursowe oceniane będą według następujących kryteriów:
– atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań urbanistycznych i komunikacyjnych – waga kryterium – 45%
– sprawność funkcjonalna zaproponowanych rozwiązań – waga kryterium – 40%
– walory eksploatacyjne i ekonomika eksploatacji – waga kryterium – 15%.

Każda z prac konkursowych zostanie oceniona przez Sąd Konkursowy na podstawie powyższych kryteriów. Przyjmuje się, że 1% = 1 punkt i w taki sposób zostanie przeliczona liczba punktów w każdym z kryteriów.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 6 sierpnia 2007, do godz. 18. Natomiast prace konkursowe do dnia 12 listopada 2007, do godz. 18.

Organizator konkursu przewiduje przyznanie następujących nagród:
I nagroda w wysokości 80 000 zł oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego trybie zamówienia z wolnej ręki
II nagroda w wysokości 60 000 zł
III nagroda w wysokości 40 000 zł
oraz ewentualnych wyróżnień w wysokości 75 000 złotych.

Decyzję o przyznaniu wyróżnień oraz ich liczby i wysokość kwot, określi Sąd Konkursowy.

Więcej informacji na stronie http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.