Trzyma tempo

31.01.2008

Sokółka Okna i Drzwi S.A. nie zwalnia tempa wzrostu inwestycyjnego i rynkowego.

Rok 2007 był dla firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. wyzwaniem związanym z gruntowną modernizacją zakładu oraz wymianą parku maszynowego.
Firma zainwestowała w sumie ponad 15 mln PLN. Pomimo tak rewolucyjnych zmian i związanych z tym niedogodności obroty wyniosły w sumie 86,5 mln PLN – to o kilkanaście procent więcej, niż w roku poprzednim. Natomiast zysk firmy został osiągnięty na poziomie EBITDA (na poziomie zysku operacyjnego).
Pozwoli to firmie właściwie zareagować na oczekiwania rynku względem elastyczności i nietypowości produkowanej stolarki okiennej. Dzięki tym zmianom zdecydowanie wzrosła wydajność i możliwości produkcyjne Sokółka Okna i Drzwi S.A., które już dzisiaj pozwalają na produkowanie ponad 10 tys. m² okien miesięcznie.
W najbliższych latach firma planuje wzrost sprzedaży i zwiększenie udziału w rynku krajowym. Tylko w 2008 roku Sokółka Okna i Drzwi S.A. przewiduje ponad 30% wzrost sprzedaży i zdecydowany wzrost zysku operacyjnego. Obecnie główne źródło dochodu przedsiębiorstwa stanowi sprzedaż krajowa  – ponad 65%, pozostała część to eksport, w większości na rynek angielski.
Założenia przedsiębiorstwa mają zostać zrealizowane głównie poprzez dotarcie do klientów z segmentu budownictwa jednorodzinnego oraz poprzez realizację dużych i średnich inwestycji deweloperskich. W tym celu rozbudowywana i wzmacniana jest sieć autoryzowanych punktów sprzedaży na terenie całego kraju.
Ponadto firma przewiduje aktywne działania marketingowe wspierające markę i wysoką jakość produkcyjną wyrobów. Na pierwsze półrocze 2008 przygotowywana jest kampania wizerunkowa. Planowane jest również aktywne pogłębianie współpracy z architektami i projektantami.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.