Trasa S7 Płońsk – Czosnów. Wkrótce przetarg

24.06.2019

W Ministerstwie Infrastruktury zatwierdzono program inwestycji dla budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów.

Droga ekspresowa S7 jest jednym z najważniejszych korytarzy transportowych w Polsce. Łączy Trójmiasto i zespół portów z Warszawą i południem Polski. W ostatnich latach sukcesywnie są oddawane do ruchu kolejne odcinki tej trasy, a następne kierowane są do realizacji.

 

Program inwestycji dla S7 Płońsk – Czosnów (34,6 km) oznacza gotowość do ogłoszenia przetargu na budowę tego odcinka. Realizacja inwestycji planowana jest w formule projektuj i buduj. Zawarcie umowy z wykonawcą nastąpi na początku 2020 r., a zakończenie budowy przewidziano na lipiec 2023 r. Realizacja tego odcinka S7 jest planowana w podziale na 3 odcinki: Siedlin – Załuski, Załuski – Modlin i Modlin – Czosnów.

 

Zobacz też: Badania archeologiczne na S7 odcinek Napierki-Płońsk

 

Trasa S7 w okolicach Modlina. Fot. Google Street View

 

S7 Płońsk – Czosnów – zakres prac budowlanych:

  • rozbudowa drogi krajowej nr 7 do standardów drogi ekspresowej o przekroju 2×3 (dwujezdniowa po 3 pasy) i nośności 115 kN/oś,
  • budowa węzłów drogowych: Poczernin, Przyborowice i Ostrzykowizna,
  • rozbudowa węzłów drogowych: Załuski, Modlin i Błonie,
  • rozbudowa mostu na Wiśle w Zakroczymiu,
  • budowa dróg dla obsługi przyległego terenu, z wyposażeniem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska, obiektów inżynierskich,
  • budowa i przebudowa urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

 

Na planowanym odcinku przewidziano budowę 30 obiektów inżynierskich o łącznej długości 2 923 m. Zaprojektowano mur oporowy o powierzchni 1200 m2. Konieczne jest również wybudowanie 2 przejść dla zwierząt dużych (jednego dołem i jednego górą) o łącznej długości 106 m oraz 18 przejść dolnych dla małych zwierząt.

 

Przebieg S7 na odcinku Płońsk – Czosnów

 

Ministerstwo Infrastruktury

 

Zobacz też: Umowa na S7 Widoma-Kraków

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.