TDJ S.A. przejęła spółkę FPM S.A.

24.02.2015

TDJ S.A. przejęła spółkę FPM S.A. z Mikołowa, należącą dotychczas do Grupy Rafako. Na mocy umowy podpisanej pod koniec ubiegłego roku, TDJ S.A. nabyła większościowy pakiet akcji spółki FPM S.A. W związku z tą akwizycją spółka została włączona w strukturę Grupy TDJ jako podmiot bezpośrednio zależny od TDJ S.A.

W grudniu ubiegłego roku przedstawiciele spółek TDJ S.A i Rafako S.A. podpisali przedwstępną warunkową umowę, na mocy której spółka TDJ S.A. zakupiła 1 376 508 akcji FPM S.A. (stanowiących 82,19% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu FPM S.A.) o wartości 48 mln zł. 17 lutego br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na koncentrację przedsiębiorców, tym samym został spełniony ostatni warunek umowy przedwstępnej i strony mogły podpisać umowę ostateczną.

FPM S.A. (dawniej Fabryka Palenisk Mechanicznych S.A.) jest dostawcą takich urządzeń, jak m.in.: młyny (pierścieniowo-kulowe, misowo-rolkowe, wentylatorowe), ruszty mechaniczne czy odżużlacze dla elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni. Klientami FPM S.A. są zarówno przedsiębiorstwa energetyki zawodowej, jak i zakłady innych branż wytwarzające energię na własne potrzeby w Polsce i zagranicą.

Przejęcie FPM S.A. to dla TDJ S.A. kolejny – po nabyciu spółek Famak S.A. i Fugo S.A. – krok w kierunku poszerzenia kompetencji wykonawczych dla sektora energetycznego. Dzięki tej akwizycji spółka poszerzy wachlarz zamówień m.in. o maszyny do przemiału, kruszenia i transportu surowców oraz urządzenia paleniskowe, świadcząc kompleksowe usługi służące polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.