System mocowań do rur z izolacją

02.08.2012

Podczas projektowania oraz montażu instalacji bardzo często się zapomina, jak istotne jest zachowanie ciągłości izolacji także w miejscach jej zamocowania. Efektem tych błędów jest powstawanie mostków termicznych. Zjawisko to, związane z transferem energii wzdłuż uchwytu mocującego dotykającego bezpośrednio rury, ma negatywne konsekwencje dla każdego rodzaju instalacji. System mocowań Armafix AF firmy Armacell pozwala zapobiec temu problemowi.

Instalacja zamocowana przy użyciu Armafix AF

 

Brak ciągłości izolacji w miejscach mocowania w przypadku gorących rur ciepłowniczych powoduje oziębianie medium, co prowadzi do obniżenia sprawności całego systemu. Natomiast w przypadku instalacji chłodniczych lub z zimną wodą, oprócz obniżenia sprawności, może również wystąpić zjawisko skraplania się pary wodnej, zarówno na samej obejmie, jak i na ścianie, w miejscu, w którym została ona przymocowana. Może to prowadzić do pojawienia się nieestetycznych zacieków oraz, w ekstremalnych przypadkach, grzybów i pleśni. Dzięki profesjonalnemu systemowi mocowań Armafix AF, który został stworzony z myślą o odpowiednim zabezpieczeniu rur w miejscach ich podtrzymywania, rury będą chronione na całej długości, co pozwoli zminimalizować straty energii.

 

Montaż Armafix AF

 

Mocowania Armafix AF mają wypełnienie z materiału izolacyjnego AF/Armaflex, którego zamkniętokomórkowa struktura tworzy skuteczną barierę dyfuzyjną zapobiegającą skraplaniu się wody i zawilgoceniu izolacji. W wypełnieniu osadzone zostały dwie wkładki wykonane z twardego poliuretanu PUR/PIR – pozwalają one na przeniesienie obciążenia, dzięki czemu materiał izolacyjny ma taką samą grubość na całym obwodzie. Dzięki temu nie występuje sytuacja, gdy ściśnięcie otuliny uchwytem prowadzi do obniżenia jej profilu, a tym samym obniżenia właściwości izolacyjnych. Dodatkowo, całość chroniona jest płaszczem wykonanym z blachy aluminiowej, który umożliwia wygodne i pewnie zamocowanie obejmy.

System Armafix AF charakteryzuje się również prostotą instalacji. Warstwa samoprzylepnego kleju pozwala na szybki i bezproblemowy montaż uchwytu na powierzchni rury, nawet w trudno dostępnych miejscach, co znacznie skraca czas potrzebnych na wykonanie prac instalacyjnych. Uchwyty są oferowane w wielu wersjach dla rur o różnych średnicach oraz o różnej grubości warstwy izolacyjnej.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.