Suwałki będą miały obwodnicę

30.09.2015

29 września Budimex podpisał z białostockim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę obwodnicy Suwałk.

Kontrakt ma wartość 243,5 mln zł netto. Obwodnica Suwałk będzie połączona z oddaną do użytku w ubiegłym roku obwodnicą Augustowa, którą również wybudował Budimex. Nowa droga będzie miała 12,8 km i standard dwujezdniowej drogi ekspresowej (S61, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu). Obwodnica ominie miasto od zachodu i północy.

Zakres prac obejmuje także:

– budowę brakujących łącznic na węźle Suwałki Południe,

– budowę węzła Suwałki Zachód wraz z budową i rozbudową dróg poprzecznych,

– budowę łącznicy węzła Suwałki Północ,

– rozbudowę istniejących dróg oraz przebudowę istniejących ciągów komunikacyjnych krzyżujących się z budowaną drogą S61,

– budowę obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej oraz wiaduktów w ciągu przebudowywanych dróg poprzecznych i linii kolejowej.

Na realizację inwestycji Budimex będzie miał 34 miesiące od dnia podpisania umowy (do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.