Skalar Office Center nagrodzony w konkursie European Property Awards

16.08.2011

Skalar Office Center znalazł się wśród laureatów nagrody na najlepszy projekt architektoniczny w kategorii Office Architecture w konkursie European Property Awards. To jedyny polski obiekt, który został wyróżniony przez międzynarodowe jury w tegorocznej edycji konkursu.

European Property Awards 2011 jest uznanym na całym świecie znakiem jakości i częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, który od 17 lat przyznaje nagrody w kategoriach obejmujących nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne. W tym roku zaszczytny tytuł dla najlepszego projektu w kategorii Office Architecture przypadł autorom projektu biurowca Skalar Office Center, Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Inwestycja została doceniona przez ekspertów z branży nieruchomości i dziennikarzy biznesowej stacji Bloomberg.

 

 

Zgodnie z zamysłem architektów, biurowiec Skalar został wybudowany w modernistycznej stylistyce, tym samym wpasowując się idealnie w charakter postprzemysłowej dzielnicy Poznania. Skalar Office Center ma ponad 14 tys. m kw. powierzchni biurowych i jest najnowocześniejszym budynkiem biurowym klasy A w stolicy Wielkopolski.Niesamowity potencjał tkwiący w projekcie wynika m.in. z połączenia atrakcyjnej formy, technologii, dobrego skomunikowaniaz centrum miasta, lotniskiem, dworcem oraz autostradą. Skalar Office Center został oddany do użytku pod koniec 2010 roku. Jakość powierzchni biurowych doceniły już międzynarodowe firmy, które ulokowały w nich swoje siedziby. Za inwestycję odpowiedzialna jest Grupa PBG DOM. 

European Property Awards przyznawane są we współpracy z Bloomberg Television i Google. Uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom odbędzie się 23 września w Londynie. Poznańska inwestycja razem z innymi wyróżnionymi w europejskich krajach, powalczy o prymat na Starym Kontynencie. Jeśli zostanie oceniona najwyżej, zmierzy się o tytuł World’s Best z najlepszymi na świecie.

 

 

Skalar Office Center

Skalar Office Center to najnowocześniejszy biurowiec klasy A w Poznaniu. Obiekt dysponuje przestrzenią 14 tys. mkw. wzbogaconych o nowoczesne rozwiązania technologiczne i informatyczne.

Biurowiec wyróżnia się komfortem wnętrz, zapewnia najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny klimatyzacji oraz regulacji wilgotności powietrza. Poczucie otwartej przestrzeni biurowej zapewniają podwieszane sufity znajdujące się na wysokości 3 metrów. Dostępne są także szybkobieżne windy umożliwiające sprawne pokonanie 6 kondygnacji obiektu. Wysokie standardy bezpieczeństwa zapewnia sieć kamer przemysłowych, całodobowa ochrona oraz system interkomów. Na pracowników oraz ich gości czeka parking podziemny i naziemny na 329 miejsc postojowych.

Skalar Office Center został oddany do użytku pod koniec 2010 roku. Za inwestycję odpowiedzialna jest Grupa PBG DOM – deweloperski segment grupy kapitałowej PBG.  Biurowiec znajduje się u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej. Dojazd do tego miejsca z lotniska zajmuje kwadrans, z dworca głównego 10 minut, a z autostrady A2 zaledwie 5 minut.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in