Seminarium Akustyka budowlana: wymagania oraz praktyczne rozwiązania w kontekście ścian silikatowych

29.11.2016

5 grudnia odbędzie się seminarium dla inżynierów budownictwa, poświęcone wymaganiom oraz praktycznym rozwiązaniom izolacyjności akustycznej na przykładzie ścian silikatowych.

Stowarzyszenie Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe murowanie” jest organizatorem wydarzenia. W programie seminarium znajdują się zagadnienia, takie jak: wymagania ustawowe i normowe dla przegród zewnętrznych i wewnętrznych, dopuszczalny poziom hałasu, prognozowanie akustyczne, weryfikowanie założeń projektowych oraz unikanie błędów projektowych i wykonawczych.

Seminarium odbędzie się 5 grudnia o godz. 10:00 w siedzibie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, ul. 1 Sierpnia 36 B. Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie internetowej MOIIB, a rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza w zakładce szkolenia: https://maz.piib.org.pl/index.php/wykaz-szkolen/warszawa?view=event&id=526&catid=1

 

 

Spotkanie będzie także okazją do zaprezentowania wydanej przez Stowarzyszenie Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe murowanie” publikacji „Izolacyjność od dźwięków powietrznych i dźwięków uderzeniowych. Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów”, dotyczącej najważniejszych tematów związanych z akustyką budowlaną. Publikacja powstała przede wszystkim z myślą o projektantach, architektach i wykonawcach. Autorem jest dr inż. Leszek Dulak, który wystąpi także w roli prelegenta podczas seminarium.

Publikację będzie można pobrać ze strony www.bialemurowanie.pl.

– Ochrona akustyczna budynków stanowi wyzwanie dla współczesnego budownictwa zarówno z perspektywy osób odpowiedzialnych za wznoszenie budynków, jak i inwestorów oraz samych mieszkańców. Stowarzyszenie angażuje się w działania edukacyjne, które mają promować stosowanie materiałów wysokiej jakości i pokazywać optymalne pod kątem izolacyjności akustycznej rozwiązania w budownictwie – podkreśla Tomasz Kruppik, prezes Stowarzyszenia „Białe murowanie”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in