Schöck Isolink do elewacji wentylowanych

05.03.2019

Firma Schöck wspólnie z architektami i wykonawcami fasad opracowała nowe, termicznie oddzielające elementy kotwiące do elewacji wentylowanych (VHF) – Schöck Isolink.

 

 

Schöck Isolink typu TA-Sdo elewacji wentylowanych składa się z pręta z włókna szklanego (Combar) i śruby ze stali nierdzewnej. Schöck Combar to pręt wykonany z kompozytu z włókna szklanego o bardzo niskiej przewodności cieplnej. Mocowanie przy pomocy Isolink typ TA-S spełnia wymagania w zakresie izolacji cieplnej. Jako rozwiązanie mające Certyfikat Domów Pasywnych – najwyższą klasyfikację phA+, nowy system zapewnia separację termiczną i umożliwia budowę bez punktowych mostków termicznych, umożliwiając stworzenie projektu domu energooszczędnego lub pasywnego. Schöck Isolink to rozwiązanie przeznaczone do ścian zarówno z betonu, jak i z cegły.

Właściwości izolacji termicznej Schöck Isolink TA-S są około 200 razy lepsze niż w przypadku aluminiowych wsporników ściennych i około 15 razy lepsze niż w przypadku wsporników ze stali nierdzewnej. Niewątpliwą korzyścią dla projektantów jak i właścicieli budynków jest możliwość zmniejszenia grubości izolacji cieplnej bez wpływu na wartość współczynnika U ściany, tym samym wpływając na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku. W bezpośrednim porównaniu do aluminiowych wsporników ściennych daje to oszczędność ok. 50% na materiałach izolacyjnych. 

 

 

Kotwy fasadowe Schöck Isolink typu TA-S można łatwo zakotwić w ścianie żelbetowej lub murowanej przy użyciu dopuszczonej przez aprobatę zaprawy iniekcyjne. Gwint metryczny umożliwia montaż płytek kotwiących lub łat drewnianych podkonstrukcji fasady wentylowanej.

Oprócz nowego rozwiązania Isolink typu TA-S, do nowej rodziny produktów włączono również stosowane od wielu lat kotwy Schöck Thermoanker do ścian warstwowych – sandwichowych i zespolonych, które obecnie dostępne będą pod nazwą Schöck Isolink typu TA-H i TA-D. Stanowią one efektywną energetycznie alternatywę w stosunku do elementów kratownicowych stosowanych zwyczajowo do łączenia betonowych płyt ścian warstwowych z izolacją umieszczoną pomiędzy płytami. Kotwy Schöck Isolink typu TA-H i TA-D skracają także czas wykonania ścian warstwowych w porównaniu do ścian wykonywanych z zastosowaniem elementów kratownicowych.

 

Polecamy też: Stalowe fasady wentylowane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.