S1 Podwarpie–Dąbrowa Górnicza będzie przebudowana

09.10.2020

S1 Podwarpie–Dąbrowa Górnicza zostanie zmodernizowana i dostosowana do parametrów drogi ekspresowej za 229,3 mln zł.

 

S1 Podwarpie–Dąbrowa Górnicza

 

S1 Podwarpie–Dąbrowa Górnicza to fragment trasy na odcinku Pyrzowice–Kosztowy. Cała trasa S1 połączy granicę państwa w Zwardoniu z lotniskiem w Pyrzowicach i autostradą A1.

 

Blisko 7-kilometrowy fragment drogi S1 między Podwarpiem a Dąbrową Górniczą w województwie śląskim przebuduje firma Budimex SA, która podpisała już kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach na kwotę 229,3 mln zł netto. Czas prac projektowych i budowlanych potrwa 30 miesięcy (bez okresów zimowych).

 

W ramach przebudowy S1 Podwarpie–Dąbrowa Górnicza generalny wykonawca zmodernizuje istniejący ślad jezdni i dostosuje go do parametrów drogi ekspresowej. Spółka zlikwiduje między innymi jednopoziomowe skrzyżowania z ulicami poprzecznymi oraz przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. W zamian powstaną cztery mosty, cztery wiadukty i dwie kładki dla pieszych. Wykonane będą również drogi serwisowe i dojazdowe oraz zabezpieczenia przeciwhałasowe i przejścia dla zwierząt. W ramach kontraktu Budimex wybuduje również nowy węzeł Ząbkowice oraz przebuduje istniejący węzeł Pogoria.

 

Odcinek S1 od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej jest fragmentem tak zwanej wschodniej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Docelowo droga ekspresowa S1 o długości 135 km połączy granicę ze Słowacją w Zwardoniu z lotniskiem w Pyrzowicach i autostradą A1.

 

Przeczytaj też:

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.