Rewitalizacja Kamiennej Góry w Gdyni

25.06.2020

Rewitalizacja Kamiennej Góry trwała dwa lata. Jak po remoncie wygląda ten popularny wśród turystów i mieszkańców obszar Gdyni? ZDJĘCIA

Kamienna Góra – zadaszenie sceny (fot. ZDiZ)
 

Rewitalizacja górnego i środkowego tarasu Kamiennej Góry obejmowała różne obszary funkcjonowania tej przestrzeni. Wiele robót koncentrowało się wokół wymiany nawierzchni drogowej. M.in. naprawiono i wybudowano murki kamienne, schody terenowe oraz ciągi piesze. Zainstalowano nowoczesną windę, która połączyła górny taras, czyli teren znajdujący się przy krzyżu, z tarasem środkowym. Winda umożliwi wygodny i bezpieczny transport osobom z niepełnosprawnościami, seniorom czy opiekunom z dziećmi w wózkach. Obok windy zbudowano ogólnodostępne toalety i zaplecze techniczne. Scena letnia, która jest klimatycznym miejscem spektakli oraz koncertów, zyskała membranowe zadaszenie oraz zaplecze. Dla widzów przygotowano nowoczesne łukowe ławki. Na środkowym tarasie nie zabrakło również klasycznych ławek parkowych z podłokietnikami.

 

Kamienna Góra po rewitalizacji (fot. ZDiZ)
 

Górny taras na Kamiennej Górze (fot. ZDiZ)

Zobacz też:


Kamienna Góra. Schody na górny taras (fot. ZDiZ)
 

Winda łącząca taras górny ze środkowym (fot. ZDiZ)
 

Widok z górnego tarasu Kamiennej Góry (fot. ZDiZ)
 

Inwestycja rewitalizacji Kamiennej Góry to również budowa instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Zadbano też o instalację elektryczną, oświetlenie oraz monitoring.

Bardzo ważna na Kamiennej Górze jest roślinność parkowa, dlatego też posadzono byliny i krzewy. Obszar pomiędzy widownią a sceną oraz skarpa łącząca górny taras z dolnym został obsiany trawą.

Łączny koszt remontu to prawie 9 700 000 zł.
 

Kamienna Góra w nowej odsłonie (lipiec 2020 r.)
 

Urząd Miasta Gdyni

Zobacz: Rozbudowa Akwarium w Gdyni

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.