Prof. Wojciech Radomski z tytułem doktora honoris causa Politechniki Krakowskiej

29.11.2021

W auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 19 listopada br. odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Krakowskiej prof. Wojciechowi Radomskiemu.

 

Wojciech Radomski

 

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Krakowskiej prof. Wojciechowi Radomskiemu została otwarta przez JM Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza. Laudatio poświęcone prof. dr. hab. inż. Wojciechowi Radomskiemu wygłosił prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, promotor w przewodzie dr. h.c., w którym podkreślał liczne zasługi kandydata jako cenionego uczonego, inżyniera, nauczyciela, członka PAN itd., także na polu popularyzatorskim, społecznym jak i w działalności organizacyjnej w Polsce i za granicą. Prof. Radomski sprawował także przez wiele lat funkcję wiceprezesa Krajowej Rady PIIB.

Doktor honoris causa multi Wojciech Radomski uświetnił uroczystość wykładem „Most nad czasem i przestrzenią – moje związki z Krakowem i jego politechniką”.

Osoba profesora jest znana i ceniona w szeroko rozumianym środowisku budowlanym. Jest on symbolem rzeczowości, solidności, ale też pomocy, często krytycznej, lecz, co ważne, szczerej i konstruktywnej. Dotyczy to zarówno doradztwa w zakresie zagadnień technicznych, jak i naukowych, również w przypadku młodego pokolenia naukowców.

 

prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski

Uniwersytet Zielonogórski

 

Czytaj także:

Jubileusz 80-lecia STP w Wielkiej Brytanii

Porozumienie samorządów zawodów zaufania ws. ochrony zdrowia i ochrony prawnej

XVIII konferencja „Materiały i Technologie Energooszczędne”

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.