Powstają nowe markety Castorama

27.07.2018

Warszawska spółka RD bud została generalnym wykonawcą pierwszego w Elblągu marketu sieci Castorama. Kilka tygodni temu spółka Castim powierzyła firmie RD bud także modernizację i rozbudowę sklepu w Nowym Targu.

Z siecią Castorama RD bud współpracuje od 1998 r. Wybudował, zmodernizował i przebudował już około 20 marketów w całej Polsce.

Market w Elblągu powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m² powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych. Wbrew pozorom projekt wcale nie należy do najłatwiejszych. Powód? – W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca 2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – mówi Paweł Ryś, kierownik budowy.

Równolegle, RD bud realizuje dla Castoramy budowę w Nowym Targu przy ul. Szaflarskiej, choć jest to projekt o zupełnie innym charakterze.  Inwestycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich obejmuje rozbiórkę sklepu ALMA na działce sąsiadującej z tą, na której stoi obecna Castorama, i dobudowę nowej części marketu. Zakończenie tej fazy prac zaplanowano na listopad 2018 r. Wtedy też sklep przeprowadzi się do nowego obiektu, a stary zostanie poddany modernizacji.

Docelowo Castorama w Nowym Targu zajmie 11 tys. m² powierzchni użytkowej i będzie dysponowała parkingiem o łącznej pojemności prawie 350 pojazdów. Budynek zostanie oddany do użytkowania pod koniec marca 2019 r.

 

Castorama w Bydgoszczy (fot. Magiera188/Wikipedia)

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.