Posiedzenie Rady Stowatrzyszenia Producentów Betonu

16.12.2010

13 grudnia odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Stowarzyszenia Producentów  Betonów, w którym wziął udział podsekretarz stanu Piotr Styczeń. Posiedzenie, podsumowujące mijający rok w branży producentów betonów, było okazją do nagrodzenia osób zasłużonych dla budownictwa.

Piotr Styczeń stwierdził: Macie Państwo za sobą trudny okres, z którego – dzięki  swojej przedsiębiorczości i zaradności – wyszliście obronna ręką. W nadchodzącym roku życzę Wam, abyście mogli w pełni cieszyć się efektami swego wysiłku i zaradności, która pozwoliła całemu sektorowi związanemu z budownictwem osiągnąć zadowalające wyniki.

W trakcie podziękowań i gratulacji podnoszono wielokrotnie kwestie związane z sytuacją na rynku materiałów budowlanych i przyszłością tej gałęzi przemysłu w Polsce. Zasygnalizowano pewien niepokój związany z planowaną podwyżką stawki VAT od nowego roku. Producenci pozytywnie wypowiadali się na temat istniejącej swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej, przy marginalnej ingerencji w rynek ze strony organów państwa.

Stowarzyszenie Producentów Betonów jest organizacją skupiającą firmy produkujące wyroby z betonu, a także związane z nimi jednostki badawcze, projektowe oraz producentów materiałów i urządzeń dla budownictwa. W działalności swej podejmuje szereg działań na rzecz promocji i rozwoju przemysłu betonów, m.in. organizując konkursy, konferencje, prowadząc działalność wydawniczą i szkoleniową. Stowarzyszenie w szerokim zakresie uczestniczy w działalności normalizacyjnej, m.in. poprzez czynny udział w pracach Komitetów Technicznych powołanych przez PKN. W swym dorobku może poszczycić się także opracowaniem dokumentacji technicznej na ponad 1400 prefabrykatów betonowych, zgodnie z wymaganiami nowych norm europejskich.

Żródło: Ministerstwo Infrastruktury

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.