Pompa Ciepła Altherma Daikin nagrodzona Eco-label

21.07.2009

Europejskie oznaczenie Eco-label, zwane również „Stokrotką”, ze względu na charakterystyczne logo jest przyznawane produktom i usługom spełniającym najwyższe normy środowiskowe.

Wyroby oznaczone tym znakiem mają wiarygodne potwierdzenie, że spełniają restrykcyjne kryteria UE, obejmujące wpływ na środowisko oraz że zostały certyfikowane przez niezależne jednostki certyfikujące. Eco-label jest dobrowolnym znakiem ekologicznym i reprezentuje produkty, które spełniają najwyższe normy środowiskowe. Logo jest dostępne dla 28 grup produktów, w tym pomp ciepła.
 
 
System Altherma jest wynikiem wieloletnich doświadczeń firmy Daikin w technologii pomp ciepła. Altherma efektywnie wydobywa niskotemperaturowe ciepło z powietrza atmosferycznego i podnosi je do temperatury odpowiedniej dla komfortowego ogrzania domu oraz dostarczenia ciepłej wody użytkowej, przy temperaturach zewnętrznych do -20ºC. W taki właśnie sposób system Altherma Daikin wykorzystuje energię aerotermalną jako źródło energii odnawialnej. Stosowana technologia jest bardzo wydajna; pozwala na uzyskanie 3 do 5 kW ciepła z każdego pobranego kilowata energii elektrycznej.
W przyznawaniu Europejskiego Znaku Ekologicznego Eco-label system Altherma Daikin oceniono w kategoriach: wydajność grzania i chłodzenia, wskaźnik GWP, hałas, obecność szkodliwych substancji (RoHS), szkolenia, dokumentacja, dostępność części zamiennych i szczegółowość informacji w punktach sprzedaży. W ich wyniku ustalono, że w porównaniu do innych systemów pomp ciepła system Altherma Daikin charakteryzuje wyższa wydajność energetyczna przy mniejszym potencjale cieplarnianym.
To oznaczenie rozpoznawalne w całej Europie jest bardzo korzystne zarówno dla producentów, jak i dystrybutorów. Ten symbol potwierdza, że dany produkt znajduje się wśród wyrobów najbardziej przyjaznych dla środowiska oraz że spełnia surowe kryteria środowiskowe w zakresie wydajności i wytrzymałości.

Daikin Europe N.V. uzyskał Europejski Znak Ekologiczny (Eco-Label) dla następujących produktów niskotemperaturowego systemu Altherma:
ERHQ006A – EKHBH008A
ERHQ007A – EKHBH008A
ERHQ008A – EKHBH008A
ERHQ011A – EKHBH016A
ERHQ014A – EKHBH016A
ERHQ016A – EKHBH016A
ERHQ006A – EKHBX008A
ERHQ007A – EKHBX008A
ERHQ008A – EKHBX008A
ERHQ011A – EKHBX016A
ERHQ014A – EKHBX016A
ERHQ016A – EKHBX016A
ERHQ006A – EKHBHE008A
ERHQ007A – EKHBHE008A
ERHQ008A – EKHBHE008A
ERHQ006A – EKHBXE008A
ERHQ007A – EKHBXE008A
ERHQ008A – EKHBXE008A 
 
Europejskim Znakiem Ekologicznym są oznaczane najlepsze produkty w swoich klasach, w zakresie ochrony środowiska. Wyróżnia je oznaczenie w postaci „Stokrotki”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.