Podpisanie umów o dofinansowanie dwóch projektów realizowanych w ramach SPOT

07.12.2007

6 grudnia 2007 r. Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podpisał z Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz dwie umowy o dofinansowanie dwóch projektów realizowanych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport 2004 – 2006.

Uroczystość odbyła się w siedzibie ministerstwa w obecności Podsekretarza Stanu Barbary Kondrat oraz osób wdrażających projekt po stronie beneficjenta, jak również Instytucji Pośredniczącej.

Przedsięwzięcia które uzyskały dofinansowanie to:
• SPOT/2.2/130/05 „Modernizacja Alej Jerozolimskich odcinek od wiaduktu nad torami PKP do ul. Łopuszańskiej”
oraz
• SPOT/1.1.3/182/07 „Budowa pierwszej linii metra odcinek od szlaku B20 do stacji A23 „Młociny” wraz z torami odstawczymi i węzła komunikacyjnego „Młociny”.

Wartość projektu „Modernizacja Alej Jerozolimskich odcinek od wiaduktu nad torami PKP do ul. Łopuszańskiej” wynosi ok. 72 mln zł, w tym udział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ok. 9 mln zł.
Wartość projektu „Budowa pierwszej linii metra odcinek od szlaku B20 do stacji A23 „Młociny” wraz z torami odstawczymi i węzła komunikacyjnego „Młociny” to ok. 858 mln zł, w tym udział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ok. 320 mln zł.

Źródło: www.mt.gov.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.