P3 Warsaw II z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie

18.01.2024

Park P3 Warsaw II jest zlokalizowany pobliżu drogi S8. Budynki magazynowe wyposażono w wiele proekologicznych rozwiązań, dzięki czemu inwestycja uzyskała certyfikat prośrodowiskowy.

 

P3 Warsaw II

 

Park logistyczny P3 Warsaw II to kolejna inwestycja zrealizowana przez firmę Atlas Ward Polska, uhonorowana wielokryterialnym certyfikatem BREEAM na poziomie outstanding. Z niezależnego audytu firmy JWA wynika, że kompleks spełnia, a nawet przewyższa wszelkie standardy proekologicznego budownictwa.

– Proces audytu wykazał, że zrealizowaliśmy powyżej 85% wymagań certyfikatu BREEAM, co zakwalifikowało P3 Park Warsaw II do poziomu outstanding. To druga, zrealizowana przez Atlas Ward Polska inwestycja przemysłowa z certyfikatem na tym poziomie – mówi Mariusz Górecki, prezes zarządu i dyrektor generalny Atlas Ward Polska.

P3 Warsaw II to położona w Warszawie przy ul. Faradaya inwestycja magazynowa. Zlokalizowana jest też w pobliżu drogi S8, jednej z ważniejszych, północnych arterii stolicy. W skład kompleksu wchodzą dwie hale wyposażone w wiele proekologicznych rozwiązań, w tym oświetlenie LED wraz z ogniwami fotowoltaicznymi, oszczędne instalacje wodne, a także klimatyzacyjne, wykorzystujące czynnik R-32.

 

P3 Warsaw II

 

Teren, na którym powstał kompleks to zrewitalizowany obszar przemysłowy. Wykonanie remediacji gruntu pozwoliło na ponowne wykorzystanie terenu zdegradowanego. Nie pominięto również roślinności – przez cały czas budowy istniejąca na miejscu zieleń była chroniona, a w ramach prac zagospodarowujących dokonano nowych nasadzeń. Wszystko zgodnie z raportem ekologicznym.

Umiejscowienie obiektu w administracyjnym obrębie Warszawy sprawia, że można do niego dojechać komunikacją miejską, co wpływa na ocenę certyfikacyjną. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdują się ładowarki do pojazdów elektrycznych i ergonomiczne stojaki na rowery.

– Rewitalizacja terenów poprzemysłowych z pozostawieniem dużej powierzchni zieleni wpisuje inwestycję w strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i redukcji śladu węglowego budownictwa. Dobre gospodarowanie odpadami zwiększa retencję wód deszczowych na obszarze działki i przygotowuje na bardziej intensywne opady. Ponadto zastosowane panele fotowoltaiczne zmniejszają zapotrzebowanie na energię z sieci i pomagają obniżyć rachunki – podkreśla Błażej Szymczyński, principal expert w JWA.

 

Źródło: Atlas Ward Polska

 

Przeczytaj też:

Centrum logistyczne Poczty Polskiej w Ciemnem gotowe

Flex rozbudował zakład w Tczewie

Panattoni Park Ruda Śląska V w realizacji

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in