Opłaty za usługi wodne – rozporządzenie

13.02.2024

Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2024 roku.

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 października 2023 r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne (Dz.U. z 2023 r. poz. 2471)

Rozporządzenie zastępuje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne (Dz.U. z 2022 r. poz. 2438).

 

Nowe rozporządzenie utrzymuje dotychczasowe stawki za usługi wodne związane z poborem wód podziemnych lub powierzchniowych. W związku z tym jednostkowa stawka opłaty za usługi wodne za pobór wód podziemnych w formie opłaty stałej wynosi 500 zł na dobę za 1 m3/s za określony w pozwoleniu wodnoprawnym albo w pozwoleniu zintegrowanym maksymalny pobór wód. W przypadku wód powierzchniowych jest to 250 zł na dobę za 1 m3/s.

 

Nowością jest ustalenie górnej jednostkowej stawki opłat za usługi wodne za pobór wód podziemnych w formie opłaty zmiennej do celów pomp ciepła i akumulatorów ciepła warstwy wodonośnej.

 

Opracowała Aneta Malan-Wijata

 

>>> Elektrownie szczytowo-pompowe – ustawa

>>> Materiały budowlane stosowane w budownictwie wodno-melioracyjnym

>>> MEW Sromowce V przykładem efektywnej energetyki wodnej

>>> Specjalistyczne uszczelnienia budowli hydrotechnicznych – przykłady realizacji

>>> Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.