Okabell – system płaszczy z blachy do szybkiego montażu

18.08.2016

Złożone systemy rurociągów w obiektach przemysłowych wymagają wysokiej klasy materiałów izolacyjnych oraz zabezpieczających. Zastosowanie do ich ochrony systemu płaszczy z blachy zapewnia odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami i negatywnym działaniem środowiska zewnętrznego.

Rurociągi znajdujące się na otwartej przestrzeni w zakładach przemysłowych, a także wewnątrz budynków użytkowych, narażone są nieustannie na działanie czynników mogących powodować ich uszkodzenia. Zamontowane na nich materiały izolacyjne nie stanowią bowiem wystarczającego zabezpieczenia przed działaniem promieni słonecznych, opadów atmosferycznych, a przede wszystkim mogącymi wystąpić zróżnicowanymi zagrożeniami mechanicznymi. W celu ochrony rurociągów, firma Armacell stworzyła specjalny system płaszczy z blachy – Okabell. Wchodzące w jego skład elementy wykonane są standardowo ze stali ocynkowanej bądź anodowanego aluminium, a w przypadku szczególnie wymagających inwestycji dostępne są także w opcji ze stali pokrytej alucynkiem lub ze stali nierdzewnej V2A. Blacha stalowa jest obustronnie cynkowana ogniowo warstwą 275 g/m², dodatkowo pasywowana chromowo i zabezpieczona lakierem ochronnym. Wersja aluminiowa jest z kolei odporna na działanie wody morskiej. Wytrzymałość gwarantowana jest przez grubość blachy w zakresie od 0,4 mm do 1 mm (stal ocynkowana) bądź 0,5 mm do 1 mm (aluminium). Materiały, z których wykonane są elementy systemu Okabell, są sklasyfikowane jako niepalne zgodnie z normą DIN 4102-A1. Zakres temperatur, w których mogą być stosowane, wynosi od -196 do + 320°C w przypadku stali ocynkowanej i od -196 do + 250°C dla aluminium.

 

 

Skomplikowane systemy rurociągów są wymagające pod względem ich obsługi. W przypadku montażu płaszczy z blachy kłopotliwa staje się nie tylko dostępność do różnego rodzaju miejsc, ale również ograniczony czas, który można wykorzystać na ich zainstalowanie. Okabell zapewnia pełen asortyment, w którego skład wchodzą rury, kolana, kaptury i kołnierze na armaturę, a także króćce poprzeczne trójników oraz zaślepki. Rury i kolana wykonane są ze specjalnym żłobieniem (falcem) wzdłużnym na obu krawędziach, co skutecznie umożliwia wykonanie zakładki na obie strony. Tak uniwersalne rozwiązanie przyspiesza proces montażu i daje dużą dowolność w łączeniu poszczególnych elementów na zasadzie prawy–lewy, lewy–prawy. Seryjna produkcja elementów sprawia, że są one do siebie dopasowane, a przy tym zachowują taką samą gładkość na całej powierzchni zewnętrznej. Umożliwia to nie tylko utrzymanie ich w należytym stanie i czystości, ale też pomaga w zauważeniu ewentualnych uszkodzeń. W przypadku kolan istotne jest wykonanie ich z minimum 4 segmentów, co zdecydowanie poprawia ich wytrzymałość. Sprawny montaż umożliwiają także standardowe otwory pod wkręty. Gotowe kształtki z blachy Okabell także precyzyjny montaż.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in