Nowy prefabrykowany dom pasywny Cubus

11.04.2011

Nowoczesne projekty architektoniczne zaskakują różnorodnością i eklektyzmem. Z jednej strony stanowią ukłon w stronę surowego modernizmu, z drugiej – hołdują na wskroś współczesnemu dążeniu do energooszczędności. Doskonałym przykładem takiego połączenia jest nowy dom prefabrykowany Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o.

Nowy dom prefabrykowany stworzony przez firmę Wolf System Sp. z o.o. nie bez powodu nosi nazwę Cubus. Jego surowa, prosta bryła przywodzi na myśl dzieła modernistycznych twórców z pierwszej połowy XX wieku – kubistów i architektów związanych z niemiecką szkołą Bauhaus. Dom Cubus ma formę regularnego prostopadłościanu o długości 10,57 i szerokości 7,7 metra, jednak sprawia przy tym wrażenie lekkiego i zgrabnego. Jest to zasługą dużych przeszkleń – wielkopowierzchniowych okien, a także drzwi przesuwnych prowadzących na taras i ogród.  Standardowa opcja domu Cubus posiada dach płaski, jednak firma Wolf System Sp. z o.o. proponuje również inne warianty tego projektu. W zależności od naszych upodobań estetycznych, możemy wybrać również opcję z dachem kopertowym o spadzie 17 stopni, a także jednospadowym i dwuspadowym o kącie nachylenia 10 stopni. Bez względu na to, który typ dachu wybierzemy, pomieszczenia na piętrze będą cechować się standardową, pozbawioną skosów wysokością. 

 

 

Dom pasywny dla wymagających

Dom prefabrykowany firmy Wolf wyróżnia się nie tylko stylowym wyglądem, ale także doskonałymi parametrami termicznymi. Dzięki zastosowaniu specjalnej ściany o grubości 47 centymetrów i współczynniku izolacyjności na poziomie 0,10 W/m²K, a także „ciepłych” okien o dużej powierzchni oraz grubej na 30 centymetrów płyty fundamentowej, dom Cubus spełnia wszystkie wymogi budownictwa pasywnego. Oznacza to, że wartość rocznego zużycia energii potrzebnej do eksploatacji budynku wynosi maksymalnie 15 kWh/m². W rezultacie przekłada się to na bardzo niskie rachunki za ogrzewanie domu, a także pomaga dbać o środowisko naturalne. Dom prefabrykowany Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o. to zatem projekt polecany wszystkim tym, którzy stawiają na rozwiązania łączące energooszczędność i ekologię.

Dom w kilka tygodni

Kolejną zaletą nowego domu jest fakt, iż jest on domem stawianym w technologii prefabrykowanej. Pozwala to znacznie skrócić czas budowy, dzięki czemu Cubus w stanie surowym zamkniętym gotowy jest już po 4-6 tygodniach, a w stanie deweloperskim po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Zastosowanie drewna jako głównego surowca budulcowego sprawia natomiast, że taki budynek jest ekologiczny i mieszka się w nim zdrowo i przyjemnie.

 

Dom prefabrykowany Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o.

Długość: 10,57 m

Szerokość: 7,70 m

Powierzchnia użytkowa parteru: 63,40 m2

Powierzchnia użytkowa piętra: 60,40 m2

Powierzchnia zabudowy: 81,40 m2

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.