Nowe narzędzia Ytong Silka Multipor

13.04.2018

Specjalnie zaprojektowane narzędzia do murowania w systemach Ytong i Silka oraz do ocieplania płytami Multipor pozwalają przyspieszyć i usprawnić wszelkie prace budowlane.

Systemowe narzędzia Ytong Silka Multipor zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości wykonawstwa na budowach w technologii betonu komórkowego Ytong, bloków wapienno-piaskowych Silka czy ocieplaniu za pomocą mineralnych płyt izolacyjnych Multipor.

Xella Polska ma w ofercie narzędzia nie tylko do murowania bloczków, ale i ich przycinania. W systemie Ytong to piła widiowa i nowoczesna piła taśmowa, przeznaczona do cięcia nawet dużych elementów. W systemie Silka do cięcia ciężkich silikatowych bloków służy gilotyna.

 

 

W technologii cienkospoinowego murowania ważne jest przygotowanie kolejnych warstw  z bloczków Ytong. Wyrównanie drobnych nierówności murów najlepiej wykonać za pomocą: pacy do szlifowania w przypadku lżejszych odmian bloczków Ytong (Energo+, Energo, Forte) lub struga – dla bloczków o większej gęstości (Ytong PP3/0,5, Acura, PP4/0,6, Solid oraz PP5/0,7).

Przydatnym narzędziem usprawniającym pracę wykonawców jest rylec do bruzdowania bloczków Ytong (np. pod zbrojnie pod oknem), a także młotek gumowy, który ułatwia poziomowanie już wymurowanego bloczka.

Nowością jest specjalny zestaw narzędzi Multipor, który przyspiesza wykonanie termoizolacji za pomocą mineralnych płyt Multipor. W skład zestawu wchodzą: wiadro Ytong Silka Multipor, paca, piła ręczna Multipor oraz paca zębata 12 x 12 mm, która zapewnia uzyskanie optymalnej grubości nakładanej warstwy zaprawy – ok. 10 mm.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in