Nowa inwestycja lotnicza na Podkarpaciu

09.10.2018

W podrzeszowskiej Jasionce powstanie jeden z najnowocześniejszych zakładów w branży lotniczej w Europie, centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych.

Zakład Lufthansy Technik i MTU Aero Engines ma powstać w Jasionce do 2020 r. Inwestor zamierza podjąć współpracę z uczelniami wyższymi, w tym w szczególności z Politechniką Rzeszowską, w zakresie szkolenia specjalistów w dziedzinie serwisowania silników lotniczych. Oprócz rozwoju szkolnictwa wyższego firma planuje znaczące inwestycje w rozwój szkolnictwa zawodowego i technicznego w Rzeszowie. W planach są także inwestycje w park maszynowy i narzędziowy, tworzenie klas patronackich, jak również angażowanie wykwalifikowanych pracowników spółki do prowadzenia specjalistycznych zajęć w szkołach średnich.

 

 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.