Niezbędna jak powietrze

02.01.2008

Centrala DAYTONA firmy Dospel, serce systemu wentylacyjnego, automatycznie i bezszelestnie dba o prawidłową wentylację, dobre samopoczucie i komfort.

Firma Dospel oferuje system wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej, którego sercem jest nowoczesna centrala z odzyskiem ciepła DAYTONA. Jej zastosowanie zapewnia nieustanną wymianę powietrza na świeże, czyste i dodatkowo przefiltrowane,  i ogrzane powietrze z zewnątrz. Centrala posiada wymiennik ciepła, czyli rekuperator. Przez rekuperator przepływają dwa strumienie powietrza – świeże z zewnątrz i zużyte usuwane z budynku. Zużyte powietrze przed wydostaniem się poza budynek ogrzewa powietrze wprowadzane do pomieszczeń. Opisywana centrala jest w stanie odzyskać nawet do 95 % energii cielnej, dając istotne obniżenie kosztów ogrzewania.

{mospagebreak}
Wyróżnia ją możliwość swobodnej i prostej instalacji dzięki możliwości zmiany ustawienia króćców z poziomego na pionowy. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane przy projektowaniu centrali  pozwoliły na wydzielenie części obsługowej (prosta wymiana filtrów) i części serwisowej (w razie konieczności naprawa trwa maksymalnie 10 minut). Centrala została także wyposażona w nowoczesny panel sterujący, dzięki któremu użytkownik łatwo reguluje podstawowe funkcje centrali wentylacyjnej. Wbudowany programator pozwala na automatyczną zmianę parametrów  zgodnie z potrzebami i przyczynia się do dodatkowej oszczędności energii. Centrala ma prostą, lekką konstrukcję (waży 38,5 kg). Blacha ocynkowana nadaje urządzeniu sztywność i zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, wnętrze wykonane w całości z materiałów izolacyjnych eliminuje straty ciepła.
Do centrali wentylacyjnej DAYTONA dostępne są dwa rodzaje filtrów powietrza: standard EU3 oraz wersja dla alergików – EU7. Centrala wentylacyjna DAYTONA dostępna jest w wersji DAYTONA 250 oraz w wersji DAYTONA 350 FUTURA.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.