Naturalne ciepło z wnętrza Ziemi jednym z tematów RENEXPO

29.08.2014

Zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta ,a tradycyjne źródła energii pochodzące z kopalnych zasobów Ziemi wyczerpują się w zatrważająco szybkim tempie. To powoduje, że stają się coraz droższe, a wraz z nimi rosną również ceny paliw. W efekcie coraz wyższe rachunki za ogrzewanie domów skłaniają ich właścicieli do zwrócenia uwagi na odnawialne źródła energii.

W ostatnich latach nowym, przełomowym trendem w zakresie ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych staje się wykorzystywanie energii geotermalnej, zgromadzonej wewnątrz Ziemi. Jej nośnikiem jest woda lub para wodna. – mówi Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. – Na terenach stabilnych sejsmicznie, takich jak Polska, najczęściej wykorzystuje się niskotemperaturowe zasoby geotermalne, odnawiające się z dwóch źródeł: energii jądra Ziemi (od dołu) i energii słonecznej dostarczanej przez promieniowanie, wiatr i opady deszczu (od góry). Mogą one zostać z powodzeniem użyte do zmniejszenia zapotrzebowania na energię poprzez wykorzystywanie w bezpośrednim ogrzewaniu domów, fabryk, szklarni lub zastosowanie w pompach ciepła, czyli urządzeniach, które pobierają ciepło z Ziemi na płytkiej głębokości i uwalniają je wewnątrz domów. Pompy ciepła mogą wykorzystywać również ciepło pochodzące z wód gruntowych oraz powierzchniowych, a także z powietrza atmosferycznego. Tego typu instalacje mogą produkować 100% mocy grzewczej przy użyciu jedynie 25% energii z tradycyjnych źródeł, co czyni je idealnymi, opłacalnymi i proekologicznymi systemami ogrzewania. Pompy mogą też być skutecznie wykorzystywane w instalacjach chłodniczych.

 

Miejsce nr 1 dla branży pomp ciepła

Wszyscy zainteresowani ekologicznymi i ekonomicznymi sposobami ogrzewania nieruchomości powinni rozważyć udział w 4. Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland, które 23-25 września staną się centralnym punktem spotkań m.in. dla branży pomp ciepła. Producenci, inwestorzy, społeczności lokalne, samorządy, projektanci i instalatorzy, którzy w tym czasie odwiedzą Warszawskie Centrum EXPO XXI, będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi trendami, technologiami i branżowymi nowinkami. Wstęp na targi będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/404.html?&L.

 

Jak co roku, targom towarzyszyć będzie cały szereg profesjonalnych konferencji branżowych i forów biznesowych. Wśród nich nie zabraknie również spotkań organizowanych dla środowisk zainteresowanych tematyką pomp ciepła, podczas których omawiane będą bieżące problemy, trendy i nowości w branży. Już pierwszego dnia imprezy organizatorzy planują 3. Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, a już następnego dnia uczestnicy targów będą mogli wziąć bezpłatnie udział w 2. Forum Pomp Ciepła.

 

 

RENEXPO®Poland już od 2011 r. stanowi nowoczesną platformę transferu wiedzy i wymiany doświadczeń w obrębie krajowego i międzynarodowego sektora energetycznego. W ciągu zaledwie trzech lat targi organizowane przez REECO Poland zyskały w naszym kraju renomę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży energii odnawialnej. Potwierdzeniem tego jest wielki sukces ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia. Swoją ofertę zaprezentowało wówczas 135 wystawców z kraju i zagranicy. W ciągu trzech dni impreza zgromadziła ponad 3800 osób odwiedzających i ponad 1280 uczestników konferencji.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.