Narada informacyjno-szkoleniowa Krajowej Komisji Rewizyjnej PIIB i okręgowych komisji rewizyjnych

28.11.2016

Od 30 września do 1 października br. odbywała się w ośrodku szkoleniowym Royal Park Hotel w Mielnie coroczna narada członków Krajowej Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i 16 okręgowych komisji rewizyjnych.

Została ona poprzedzona planowym posiedzeniem Krajowej Komisji Rewizyjnej PIIB.

W spotkaniu uczestniczyło 76 osób. Program szkolenia przygotowany przez KKR obejmował dwie sesje tematyczne: prawną i finansowo-ekonomiczną. Sesję prawną prowadził mecenas Krzysztof Zając na podstawie przekazanych uczestnikom materiałów do dyskusji. Szczegółowo omówił:

– prawa i obowiązki członków organów izby,

– prawne podstawy i przesłanki wcześniejszego odwołania członka ze składu okręgowych i krajowych organów lub wygaśnięcia mandatu członka organu z innych przyczyn,

– merytoryczne i praktyczne aspekty związane z wnioskiem o udzielenie absolutorium okręgowej lub Krajowej Radzie PIIB – zakres dostępu komisji rewizyjnych w izbie.

 

 

Sesję finansowo-ekonomiczną poprowadził biegły rewident Marian Mońka. Omówił aktualne kwestie gospodarki funduszami izby oraz działania kontrolne KKR i OKR w tym zakresie, m.in.:

– fundusze izby,

– ujednolicenie zasad ewidencji nadwyżki finansowej oraz procedury wymagane dla prawidłowego jej wydatkowania,

– zasady kontroli i treść protokołu z kontroli finansowej w realizacji budżetu.

Program szkolenia uwzględniał również tematy zaproponowane przez przewodniczących okręgowych komisji rewizyjnych. Uczestnicy otrzymali pisemne materiały z obydwu sesji. Jak corocznie, wykłady, pytania i wymiana doświadczeń tworzyły „kontrolny klimat” narady. Takie szkolenie i doskonalenie pozwoli członkom KKR i OKR prawidłowo wykonywać swoje obowiązki.

Drugiego dnia uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w krótkiej wycieczce technicznej i zobaczenia:

– w Mielnie – domków na wodzie na jeziorze Jamno – całorocznych nowoczesnych domów o przeszklonych ścianach, posadowionych na pływakach z siatkobetonu, cumowanych do pomostu przystani;

– w Unieściu – wrót sztormowych ograniczających wlew wód morskich (zalewanie okolicznych terenów) do jeziora Jamno;

– w Chłopach – mola rybackiego z przystanią;

– w Sarbinowie – promenady nadmorskiej;

– w Gąskach – drugiej co do wielkości w Polsce latarni morskiej o wysokości 50,2 m, wybudowanej na przełomie 1877/1878 r.

Uczestnicy narady szkoleniowej wyrazili opinie o konieczności kontynuowania organizacji takich narad szkoleniowych.

 

Urszula Kalik

Tadeusz Durak

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.