Kraków Airport w rozbudowie

18.05.2020

Kraków Airport zyska nową płytę postojową, wybudowana i przebudowana zostanie także infrastruktura towarzysząca.

 

 

Dzisiaj została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych w celu rozbudowy płyty postojowej na lotnisku Kraków Airport. W ramach zadania „Rozbudowa płyty postojowej samolotów PPS w części zachodniej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków – Balice ma zostać wykonana nowa część płaszczyzny postojowej po stronie zachodniej istniejącej już płyty wraz z budową i przebudową infrastruktury towarzyszącej: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, sieci przeciwpożarowej, oświetlenia, sieci teletechnicznych oraz oznakowania pionowego i poziomego. Przebudowane będą także fragmenty istniejących nawierzchni lotniskowych, co jest podyktowane zmianą układu dróg kołowania oraz stanowisk postojowych na płaszczyznach postojowych.

Rozbudowa płaszczyzny postojowej w Kraków Airport przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjnych w zakresie przyjęcia większej liczby samolotów, jak również do poprawi się w znacznym stopniu przepustowość oraz funkcjonalność płyty. Potrzeba jej rozbudowy w kierunku zachodnim wiąże się jednocześnie z planowaną rozbudową terminalu lotniska.

Na wykonawcę zadania w systemie „projektuj i buduj” została wybrana firma Max Bögl Polska sp. z o.o.

W maju br. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice podpisał też kontrakt z firmą „ABIS” sp. z o.o. na wykonanie projektu modernizacji oraz rozbudowy systemu transportu bagażu rejestrowanego w obrębie strefy obsługującej bagaże, które przyleciały na krakowskie lotnisko. Modernizacja ma na celu wypełnienie wytycznych rezolucji IATA 753 w zakresie śledzenia bagaży, które przyleciały z innych portów lotniczych.

W wyniku przeprowadzonych prac na krakowskim lotnisku podniesiony zostanie standard obsługi i bezpieczeństwa podróżnych.

 

Źródło: MI

 

Czytaj także: Plan Generalny dla Kraków Airport zatwierdzony

Nowa wieża kontroli krakowskiego lotniska

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.